Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

📅 wtorek 20.12.2011 do sobota 31.12.2011
Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

Wspaniałe pomysły i realizacje z myślą o dzieciach

Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, której koordynatorem Wojewódzkim jest Pani Barbara Baklińska, była współorganizatorem Salonu Ciekawej Książki. Impreza, mająca na celu propagowanie czytelnictwa, odbyła się w dniach 9-11 grudnia 2011 r. w Hali Expo w Łodzi.

Fundacja organizowała tam WARSZTATY LITERACKIE, PLASTYCZNE I KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ, wspierali ją, zaproszeni do współpracy goście: Joanna Jaworska, Urszula Kowalska i Witold Smętkiewicz. Między innymi czytane były wiersze z książki Łódzkie czary-mary, wierszyki specjalnie przygotowane przez J. Jaworską, a także wiersze dla dzieci z książeczki autorstwa U. Kowalskiej – Tęczowe fantazje. Natomiast znany łódzki fraszkopisarz Pan W. Smętkiewicz czytał dzieciom swoje znane fraszki.

Były też wspólne zabawy w zagadki, a potem dorośli sekundowali dzieciom, podczas ich samodzielnego tworzenia książeczek artystycznych, które mogły potem zabrać do domu i pochwalić się przed rodziną i znajomymi.
Emocjom nie było końca a kiedy dzieci zostały zapytane przy pożegnaniu, co im najbardziej się podobało, odpowiadały rezolutnie: „ Nie można wybrać jednego, wszystko było fajne”. Trudno się dziwić, bo dzieci były obdarowane obrazkami do kolorowania, wierszykami, a Fundacja ABC, dla potrzeb stworzenia ich własnej książeczki, wyposażyła je w piękne kolorowe wydruki z wierszykami, obok których, przy pomocy kredek, kleju, brokatu i listków mogły, uruchamiając wyobraźnię i przy odrobinie talentu, stworzyć własne dzieło!

To dzieło, zostało następnie zszyte i opakowane w stosowną torbę.
Dzieci z dumą niosły tą, tak niezwykłą zawartość torby, ostrożnie do swojego autokaru.
Razem skorzystało w piątek z warsztatów 250 dzieci, w tym 80 spoza Łodzi.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent