Franc i tajemnica Jantaru. Kaszubska książka przygodowa dla dzieci

wtorek 26.09.2023 do wtorek 10.10.2023

Franc i tajemnica Jantaru. Kaszubska książka przygodowa dla dzieci

A co, jeżeli w Polsce istnieje niezwykła kraina, w której można poczuć się jak w baśni? Żyją tam olbrzymi stolemowie, na bagnach czyhają podstępni manewitowie i wstrętne mumocze, w domowych zakamarkach mieszkają maleńkie krośnięta. Ludzie mają swój język i swoje zwyczaje, a solidarność pozwoliła im przetrwać najgorsze wichury i burze historii.

Franc, Walerka, Otylka i Bruno Borkowie niespodziewanie dowiadują się, że pochodzą z Kaszub. Kiedy przeprowadzają się tam z rodzicami, przekonują się, że nie jest to taka zupełnie zwyczajna kraina. A oni nie są takimi zupełnie zwyczajnymi dziećmi. Na dodatek wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi muszą rozpocząć pełne niebezpieczeństw śledztwo i rozwikłać zagadkę zaginięcia bardzo ważnego dla Kaszub artefaktu – Jantaru. Gra toczy się o wysoką stawkę, ponieważ jeśli się nie uda, rodzice trafią do więzienia, a Kaszuby mogą zniknąć z powierzchni ziemi.

 

Daria Kaszubowska – Kaszubka z krwi i kości, z prawdziwie czarnym, kaszubskim podniebieniem. Szczera, trochę pyskata, pełna energii, niespokojna jak wiatr. Z wykształcenia pedagog, z potrzeby serca działaczka społeczna, z poczucia misji dziennikarka w „Pomeranii”, z zamiłowania pisarka. Ma słabość do czekolady, dobrych książek, musicali i filmów z Johnnym Deppem. Kocha wszystko, co kaszubskie. Nadmiar energii zużywa na spacery, nordic walking, taniec brzucha i pole dance. Prywatnie szczęśliwa mężatka, matka czwórki cudownych dzieci, posiadaczka niesfornego kundelka.

Tytuł: „Franc i tajemnica Jantaru”
Autorka: Daria Kaszubowska
Wydawnictwo Mięta
Cykl: Borkowie i kaszubskie przygody
Gatunek: literatura dziecięca, 8-14 lat
Ilustrator: Katarzyna Wójcik (VIOLET STUDJO)
Premiera: wrzesień 2023
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Format: 135×202 mm
Wydanie: 1

Franc i tajemnica Jantaru. Kaszubska książka przygodowa dla dzieci
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy