Florka w trampkach i na DVD

Kinoteka
📅 niedziela 10.06.2018
Pamietnik Florki

Spotkanie z twórcami serialu, konkursy z nagrodami, seans filmowy i warsztaty plastyczne czekają na małych i dużych fanów rezolutnej ryjówki Florki, bohaterki bestsellerowych książek i serialu animowanego. Już w niedzielę, 10 czerwca o godz. 12.00, w warszawskiej Kinotece, w ramach festiwalu Kino w Trampkach, odbędzie się specjalne wydarzenie poświęcone serialowi „Pamiętnik Florki”.

Pretekstem do tego spotkania jest premiera płyt DVD z jego pierwszym sezonem.

„Pamiętnik Florki” to wyprodukowany przez łódzkie Studio Filmowe Anima-Pol polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości i jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom. Florka próbuje także oswajać swoje emocje – strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Jednocześnie ryjówka została obdarzona ogromnym poczuciem humoru, przez co przeżywane przez nią przygody nabierają lekkości i wdzięku.

„Pamiętnik Florki” powstaje na bazie bestsellerowych, wielokrotnie nagradzanych książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Jony Jung. Ukazują się one nakładem Wydawnictwa Bajka. Serial jest emitowany w TVP ABC, gdzie za każdym razem osiąga bardzo wysokie wskaźniki oglądalności. Pokazywały go także na swoich ekranach dwie sieci multipleksów: Helios i Multikino. W 2017 roku powstała katalońska wersja serialu, która trafiła do kin studyjnych na terenie Katalonii.

Florka w trampkach

W niedzielę, 10 czerwca, o godz. 12.00 w ramach festiwalu Kino w Trampkach w warszawskiej Kinotece odbędzie się godzinny pokaz wybranych odcinków serialu „Pamiętnik Florki”. Przed projekcją z małymi widzami spotkają się Marta Stróżycka, jedna z reżyserek serialu, oraz aktor Piotr Warszawski, który udzielił swojego głosu kilku występującym w serialu postaciom, m.in. Tacie Ambrożemu. Natomiast po projekcji dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych. W ich trakcie będą mogły, wzorem Florki, stworzyć torby na złość oraz pamiętniki, w których niczym Florka będą mogły zapisywać bądź rysować własne przemyślenia na temat otaczającego je świata.

Na małych widzów będą czekać również konkursy z nagrodami. A do wygrania będą książki o Florce od Wydawnictwa Bajka, płyty DVD z serialem od Cass Film oraz wykonana na szydełku Florka, przekazana przez Pracownię Zabawek BUDKA (www.budka24.pl). Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: www.kinowtrampkach.pl/pl/film/pamietnik-florki.

Premiera DVD

Pod koniec maja do sprzedaży trafiły płyty DVD z pierwszymi 13 odcinkami serialu „Pamiętnik Florki”. Płyta pierwsza, z podtytułem „Florka dziwi się światu”, zawiera siedem odcinków: „Jeziorko”, „Cień”, „Skarby”, „Fasolka”, „Czas”, „Bakterie”, „Sen”. Natomiast druga płyta, „Florka dziwi się sobie i innym”, to sześć odcinków: „Balet”, „Poważna sprawa”, „Dobry przykład”, „Czterolistna koniczyna”, „Podróż” i „Starsza siostra”. Wydawcą DVD jest Cass Film Entertainment Group.

Aktualnie serial „Pamiętnik Florki” liczy 39 odcinków i trwa zaawansowana produkcja kolejnych 13 epizodów – mówi Joanna Wendorff-Østergaard ze Studia Filmowego Anima-Pol. – Po ich ukończeniu „Pamiętnik Florki” będzie najdłuższym współczesnym polskich serialem animowanym dla dzieci.

Sukcesy „Pamiętnika Florki”

„Pamiętnik Florki” od swojej premiery w 2014 roku zyskał ogromną sympatię dzieci w wieku przedszkolnym i rodziców. Jej namacalnym dowodem są przyznawane przez dzieci nagrody Festiwalu Polskiej Animacja O!PLA (Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w kategorii przedszkolnej w 2018 roku, Złoty Tobołek Koziołka Matołka w 2017 roku). Serial trafił również do oficjalnej selekcji festiwali: ZLIN Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, International Children’s Short Film Festival w Indiach, Kolkata Shorts Film Festival.

Twórcy

Serial „Pamiętnik Florki” na podstawie scenariusza Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel produkuje Studio Filmowe Anima-Pol, a reżyserują go: Anna Wróblewska-Dzwoniarek, Janusz Martyn, Dorota Cieśla, Joanna Bartczak, Barbara Koniecka, Jolanta Dudzińska, Marek Skrobecki, Agata Mikina, Piotr Rogowski, Bogusława Izdebska, Marta Stróżycka. Za projekty plastyczne postaci odpowiedzialna jest Jona Jung, a przy tworzeniu dekoracji wspierają ją Agata Mikina i Piotr Rogowski. Muzykę do serialu skomponował Marek Kuczyński. Koproducentami serialu są Telewizja Polska S.A., Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, „EC1 – Miasto Kultury” w Łodzi, Studio Miniatur Filmowych oraz Planet Nemo Animation. Polskim dystrybutorem serialu jest MOMAKIN. „Pamiętnik Florki” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacje na temat serialu można znaleźć w serwisach społecznościowych: Facebook (www.facebook.com/PamietnikFlorki) oraz Instagram (@pamietnik_florki).