Festiwal Tradycji Poznańskich w Bramie Poznania

Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań
📅 sobota 06.08.2022
Festiwal Tradycji Poznańskich w Bramie Poznania
Święto Bamberskie i Festiwal Tradycji Poznańskich to okazja do popularyzacji zwyczajów naszego miasta.
W pierwszy weekend sierpnia w różnych miejscach odbywać się będą warsztaty, pokazy i wydarzenia kulturalne nawiązujące do bogactwa obyczajów stolicy Wielkopolski.

Jako instytucja zarządzana przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa – które w sposób wielowymiarowy i przekrojowy traktuje temat kulturowej spuścizny Poznania – przygotowaliśmy z tej okazji własne propozycje. Sprawdźcie sami!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

✦ Poszukiwacze skarbów w Bramie Poznania
To oprowadzanie po ekspozycji Bramy Poznania to już nasza tradycja. Poszukiwacze i poszukiwaczki skarbów, przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy poznamy dzieje niezwykłej wyspy leżącej w samym sercu Poznania, a dzięki naszym odkryciom dowiemy się, jak na przestrzeni wieków żyli tu ludzie.

termin: 6 sierpnia (sobota) | godz. 11:00
uczestnicy: dzieci w wieku 5-10 lat z opiekun(k)ami
miejsce: ekspozycja Bramy Poznania
start: hol główny w Bramie Poznania
czas trwania: 60 min
zapisy: telefoniczne pod numerem 61 647 76 34 (od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia instytucji)

W wydarzeniu może wziąć udział 25 osób. W każdej rodzinie mogą być maksymalnie 2 osoby dorosłe.

✦ Rodzinny spacer Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci
Waleczne kruki, pomysłowi krawcy, wołowa skóra, smaczne wypieki. Poznańskie legendy pełne są niezwykłych zdarzeń i niecodziennych postaci. Czas na detektywistyczne poszukiwania ich śladów w mieście. Zapraszamy na wspólny spacer Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci!

termin: 6 sierpnia (sobota) | godz. 10:30
uczestnicy: dzieci w wieku 7-12 lat z opiekun(k)ami
miejsce: Poznański Szlak Legend dla Dzieci (Stare Miasto)
start: Chwaliszewo (przy Złotym Krzyżu, zbieg ulic Wielkiej i Wenecjańskiej)
czas trwania: około 90 min

W spacerze może wziąć udział 15 dzieci z opiekunem/(-ką). Decyduje kolejność przyjścia na miejsce zbiórki.

✦ Gra miejska na Poznańskim Szlaku Legend dla Dzieci
Wszystkie rodziny, które 6 sierpnia przejdą Poznański Szlak Legend dla Dzieci i rozwiążą folder z grą miejską, otrzymają książkę „Koziołki, rury i czarcie ogony”. Folder można pobrać z zakładki SKARBIEC na stronie Szlaku lub otrzymać w punkcie informacji Bramy Poznania.

Książki będą czekały na odbiór (w godzinach otwarcia placówek) w Bramie Poznania oraz w Centrum Szyfrów Enigma (ul. Święty Marcin 78) po okazaniu rozwiązanego folderu tylko w dniu 6 sierpnia. Powodzenia!