Festiwal rodzinny Małe Mazurki w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie mapa

sobota 16.10.2021

Festiwal rodzinny Małe Mazurki w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

W sobotę, 16 października w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Małych Mazurków. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem: Wędrujemy na kraj świata.

Małe Mazurki to cykliczny festiwal rodzinny, organizowany przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata we współpracy z Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. W programie warsztaty rodzinne, zajęcia z Witoldem Vargasem, przedstawienie Teatru Małe Mi – Igraszki z Dropsem na podstawie bajki Jana Brzechwy i rodzinna potańcówka. Wydarzenie kierowane jest dla wszystkich dzieci od lat 4 wraz z opiekunami.

Hasło przewodnie imprezy „Wędrujemy na kraj świata” zapowiada zabawy i opowieści wokół podróżowania. W 2021 roku kiedy podróżowanie po dalekim świecie jest utrudnione przez pandemię, chcemy wybrać się w podróż na kraj świata. Powędrujemy wyobraźnią, tam gdzie trudno jest dotrzeć osobiście.

„Podczas wydarzenia przewodnikami będą wędrowni muzykanci, obieżyświaty, którzy niejedno słyszeli i niejedno zagrali. Pomogą nam w tym dobre siły, o których opowiadają starodawne legendy, piosenki i zabawy, wytańczymy energetyczne tańce z dalekich zakątków Peru i Boliwii, oraz mazowieckich i karpackich rubieży.” – zapowiadają organizatorzy rodzinnego festiwalu.

Do muzycznej wędrówki przygotujemy się na warsztatach, szykując instrumenty i konieczny sprzęt wędrowników. Następnie wybierzemy się na teatralną przygodę z Teatrem Małe Mi, po której czeka na całe rodziny bajkowa potańcówka, z doborową kompanią wędrownych muzykantów.

Festiwal rodzinny Małe Mazurki odbędzie się 16 października 2021 w godzinach 15:00-19:30 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie na ul. Kredytowej 1. Wstęp płatny.

Szczegółowy program oraz informacje dotyczące zakupu biletów: https://ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/zajecia/male-mazurki-2021-wedrujemy-na-kraj-swiata/

Wydarzenie na FB: ttps://www.facebook.com/events/1937532996407331

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie