Festiwal Miasta Gliwice 2019

Gliwice, Park Chopina
📅 sobota 07.09.2019 do niedziela 08.09.2019
Festiwal Miasta Gliwice 2019
Energetycznie, kolorowo i niezwykle różnorodnie zapowiada się tegoroczny Festiwal Miasta Gliwice.

O godz. 12.00 imprezę rozpocznie Wielka Parada, która barwnym korowodem przejdzie z Rynku przez ul. Zwycięstwa i Barlickiego, do Parku Chopina.

Parkowy program sceniczny rozpocznie się o godz. 12.30. W jego centrum Gliwice oraz znani i lubiani gliwiczanie. Nie zabraknie występów tanecznych, artystycznych i teatralnych, pokazów mody oraz koncertów prezentujących różne gatunki muzyczne.

Na dobry muzyczny początek jazzowo-bluesowy KSW 4 BLUES; ok. 17.00 sceną zawładnie idolka nastolatek Sylwia Lipka, a na zakończenie wieczoru, o godz. 19:00 swoją wyjątkową barwą głosu rozgrzeje nas OFC Mateusz Mijal.
Poza muzycznymi atrakcjami, ok. godz. 13.30 najmłodsi zobaczą bajkę familijną na żywo pt. „Pieskie życie”, a ok. 18.00 wyjątkowy, interaktywny, wędrowny spektakl „Zmysły”, który swoją barwną formą bawi widza w każdym wieku.

Na niedzielę 8 września przewidziano VIII Rodzinny Piknik Seniora, scena należeć więc będzie do szczególnie ukochanych Jorgusiów, Karpowicz Family, Kabaretu RAK i Krzysztofa Koniarka.

Przez cały weekend dostępne będą dla mieszkańców niezliczone atrakcje – największe dostępne na rynku popularne „dmuchańce”, warsztaty dla Małych i Dużych, m.in. tworzenie biżuterii, malarskie, ceramiczne, florystyczne, papierowe, a także stoiska edukacyjne przygotowane przez gliwickie szkoły i przedszkola, które przybliżą charakterystykę dzielnic naszego miasta oraz zaproponują szereg ciekawych animacji rodzinnych.

Dodatkowo:
– Strefa Sportu zaspokoi ambicje najbardziej wymagających kibiców footbolu i koszykówki. Będzie można wziąć udział w treningu z zawodnikami drużyny obecnego Mistrza Polski Piast Gliwice lub spróbować sił w konkursie rzutów osobistych pod czujnym okiem zawodników GTK „Youth Basketball” Gliwice. Dodatkową atrakcją w sobotę 7 września będzie ekspozycja Pucharu Mistrza Polski, który wywalczyła nasza drużyna.

– Wikingowie, którzy rozłożą swoje obozowisko tuż przy Palmiarni, pokażą uroki codziennego życia w okresie wczesnego średniowiecza.

– Wraz z gliwicką Fabryką Opla powstanie prototyp samochodu dostawczego, który wejdzie do produkcji w 2021 r.! Będzie to pierwszy samochód dostawczy wyprodukowany przez mieszkańców Gliwic we współpracy z pracownikami Opla.

– Dla pragnących wyciszenia i odpoczynku przygotowana zostanie specjalna Strefa Relaksu z wygodnymi fotelami z baldachimem i wyciszającą muzyką relaksacyjną.

– Jarmark Festiwalowy zapewni możliwość nabycia oryginalnych produktów rękodzielniczych gliwickich wytwórców: ceramiki, pięknie haftowanej pościeli, ubrań, biżuterii i dodatków.

– Sobotnia Strefa Urody pozwoli skorzystać z porad kosmetycznych i dietetycznych, a w niedzielę dodatkowa przestrzeń zdrowia umożliwi przeprowadzenie badań słuchu, pomiarów cukru i ciśnienia.

Pewne jest, że w tym czasie Park Chopina zamieni się w wielką, kolorową Krainę Różnorodności!

Wszystkie atrakcje w ramach Festiwalu są bezpłatne.