Muzeum Inżynierii Miejskiej mapa

piątek 31.01.2020

Ferie w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Jak zbadać śnieg? Czy zima może mieć wiele kolorów? Jak powinno wyglądać miasto idealne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci będą mogły odnaleźć na zajęciach w naszym Muzeum.

25 stycznia, godz. 13.00 – 14.00
Śnieżna burza w słoiku
Na zajęciach dowiemy się, jakie zjawiska towarzyszą zimowej aurze. Weźmiemy pod lupę śnieg, zbadamy, ile potrafi zdziałać zmrożona woda, oraz sprawdzimy, czy zima może mieć wiele kolorów. Na koniec postaramy się rozpętać burzę śnieżną w słoiku i przełamać pierwsze lody z zimą.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.

28 stycznia, godz. 14.00 – 15.00
Miasto idealne
Miasto idealne – co to według Was tak naprawdę znaczy? Czy takie miasto spełnia podstawowe potrzeby mieszkańców, czy też oferuje im coś więcej, by mogli miło spędzić czas wolny? Wspólnie zastanowimy się, co nam się w naszym mieście podoba, a co nam przeszkadza. Co chcielibyśmy zmienić, dodać lub usunąć. Zaprojektujemy, a następnie wybudujemy, swoje idealne miasto.

29 stycznia, godz. 14.00 – 15.00
Wynalazek na plac zabaw
Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc wszystkich najmłodszych mieszkańców miasta. Ale nawet najpiękniejsze huśtawki, najwyższe zjeżdżalnie i najszybsze karuzele mogą się w końcu dzieciom znudzić. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli szansę uruchomić swoją wyobraźnię i wybudować zupełnie nową zabawkę, którą chcieliby umieścić na placu zabaw.

30 stycznia, godz. 14.00 – 15.00
Miasto przyszłości
Jak będzie wyglądało życie na ziemi za 100 lat? Co się zmieni? Co zniknie, a co nowego pojawi się w naszym otoczeniu? Czy zmieni się kształt budynków, samochodów, pociągów? Możliwości są nieograniczone, wystarczy uruchomić wyobraźnię i wybudować jedyne w swoim rodzaju miasto przyszłości.

31 stycznia, godz. 14.00 – 15.00
Sławne budowle miast
Architektura miast od lat fascynuje ludzi na całym świecie. Nie bez powodu tyle podróżują, by stanąć przy budowli, którą zawsze chcieli zobaczyć. Każde miasto kryje w sobie ciekawe historie zaklęte w interesującej i charakterystycznej dla niego architekturze. Uczestnicy zajęć wcielą się w konstruktorów i spróbują odwzorować jedną ze znanych budowli.

Rezerwacja
12 428 66 00 wew. 11 lub rezerwacja@mim.krakow.pl
(od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00)

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum Inżynierii Miejskiej gromadzi obiekty ilustrujące rozwój komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa, gospodarki komunalnej oraz zabytki z obszaru historii techniki. Obok ekspozycji stałych organizowane są tutaj wystawy czasowe.

Ogromną zaletą muzeum są interaktywne wystawy dla najmłodszych. Mali …

ul. Świętego Wawrzyńca 15

muzeum@mim.krakow.pl