Ferie w MuFo

MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16, MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A, MuFo Strzelnica, ul. Królowej Jadwigi 220 mapa

wtorek 18.01.2022 do piątek 28.01.2022

5

Ferie w MuFo

Serdecznie zapraszamy do spędzenia ferii zimowych z MuFo – szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach poniżej.

Oferta dla osób indywidualnych

Zimowy mały klub MuFo
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

Terminy warsztatów:

18 stycznia 2022, godz. 10.30
Spotkanie 1: Dotykam

21 stycznia 2022, godz. 10.30
Spotkanie 2: Konstruuję

25 stycznia 2022, godz. 10.30
Spotkanie 3: Poszukuję

28 stycznia 2022, godz. 10.30
Spotkanie 4: Czuję

Gdy widzę fotografię z ludźmi na plaży, to w zimowe dni przypominają mi się wakacje i piasek między zębami, który przez przypadek zjadłem razem z lodami. Zdjęcie olbrzymiego bloku kojarzy mi się z zabawami na placu zabaw, ale gdy zmrużę nieco oczy, okna i balkony zamieniają się w wielobarwną abstrakcyjną szachownicę.

Zimowy mały klub MuFo to cykl spotkań dla dzieci w wieku 6-12 lat, tworzony na styku dwóch doświadczeń: percepcji obrazów i prawa dziecka do wyrażania siebie. Obrazy, o których mowa, to kolekcja fotografii znajdująca się i udostępniona zwiedzającym w Muzeum Fotografii. Zależy nam, by dzieci nie tyle zobaczyły fotografie, co wyraziły swoją własną opowieść o tym, co widzą, dlaczego, co jest dla nich ważne, czego im brakuje, co jest niezrozumiałe, a co zagadkowe…
Spotkania będą miały wymiar twórczy, performatywny. Dzieci nie zawsze są w stanie werbalizować to, co czują i myślą. Mogą natomiast wyrażać swoje poglądy, pytania i wątpliwości w działaniu – na przykład przez swobodną zabawę czy też za pomocą innej formy kreatywności. Współpraca z dziećmi w ramach klubu będzie bazować na metodzie dociekań filozoficznych, w oparciu o szacunek dla dziecięcych opinii i poglądów.

Prowadzenie: Weronika Idzikowska, która, gdy była dzieckiem, to wspinała się na wszystkie możliwe drzewa, żeby popatrzeć na świat z innej perspektywy.
Weronika to animatorka społeczna i kulturowa, pedagożka kultury, edukatorka praw obywatelskich dzieci i młodzieży. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” oraz studia wokół uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS, proces certyfikacyjny dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy Porozumienia bez przemocy, projektowanie procesów w oparciu o metodykę design thinking w Instytucie Design Thinking, kursy współczesnych teorii integracji sensorycznej (J. Ayres), psychologię rozwoju w praktyce u dr. K. Piotrowskiego (SWPS). Na co dzień zajmuje się pracą z bezradnością i sprawczością tych, którzy pracują bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą, prowadzi warsztaty art-tutoringowe z młodzieżą i warsztaty stymulujące rozwój sensoryczny najmłodszych dzieci, uczy, jak praktykować prawa dziecka w codziennej pracy edukatorki/a. Na stałe zakotwiczona w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami w Polsce i zagranicą.

Ważne informacje:

 • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat.
 • Czas trwania: 1,5 godz.
 • Cena: 5 zł.
 • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
 • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila dat interesujących Państwa warsztatów.
 • Informacje: edukacja@mufo.krakow.pl
 • Zapisy odbywają się przez stronę internetową Muzeum.

 

Warsztaty z Mikołajem Długoszem
MuFo Strzelnica, ul. Królowej Jadwigi 220

Terminy warsztatów:

18 stycznia 2022, godz. 12.00
25 stycznia 2022, godz. 12.00

Inspiracją do wymyślania ciekawych opowiadań mogą być fotografie, wystarczy tylko puścić wodze fantazji i wybrać swój ulubiony temat! Zapraszamy młodzież szkolną na dwa warsztaty prowadzone przez artystę Mikołaja Długosza – autora projektów bazujących na gotowych zdjęciach, takich jak „Pogoda ładna, aż żal wyjeżdżać” czy „Real Foto”. Podczas spotkań uczestnicy będą tworzyć intrygujące historie ze znalezionych fotografii.

Prowadzenie: Mikołaj Długosz – fotograf, autor projektów fotograficznych realizowanych z użyciem dzieł innych autorów, np. pocztówek, zdjęć znalezionych w internecie i na pchlich targach oraz udostępnianych z domowych archiwów.

Ważne informacje:

 • Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku 10-15 lat.
 • Czas trwania: 1,5 godz.
 • Cena: 5 zł.
 • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
 • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila dat interesujących Państwa warsztatów.
 • Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl

 

Oferta dla grup zorganizowanych, dostępna w dniach 17-30 stycznia 2022

 Zanurzeni w kolor
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
Fotografia to takie super narzędzie, które pozwala nam zatrzymać czas. Fotografujemy postaci, domy, kwiaty, piękne widoki… A co, gdyby na fotografię spojrzeć inaczej? Gdyby nie szukać w niej postaci i konkretnych kształtów? Czy da się przedstawić świat za pomocą samych kolorów? Zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty, podczas których spróbujemy zrobić zdjęcie, którego tematem będą same kolory! Inspiracją dla naszej pracy będą fotografie Tomasza Saciłowskiego.

Zanurzeni w miasto
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
Jeśli jesteś z miasta, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mieszkasz w bloku. Bloki mogą być dłuuugie albo krótkie, wysokie lub całkiem niskie, kolorowe albo szare. Nicolas Grospierre to taki artysta, który uwielbia miasto. Spaceruje po nim i fotografuje różne budynki, przystanki autobusowe, ruiny i bloki. W trakcie naszych warsztatów spróbujemy zaprojektować swój wymarzony dom. Zastanowimy się wspólnie, co wpływa na kształt miejsc, w których mieszkamy. Pomyślimy też, co zrobić, by wszystkim nam żyło się w nich jak najlepiej!

Zanurzeni we wspomnieniach
MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16
 Jak zatrzymać na długo wspomnienia o miejscach, które odwiedziliśmy, ludziach, których spotkaliśmy i przygodach, które przeżyliśmy? Co zrobić, by zdjęcia nie zagubiły się i nie pomieszały w codziennej krzątaninie? Jak stworzyć z nich opowieść, którą zapamiętamy na całe życie? Jak pielęgnować pamięć o swojej rodzinie i jej korzeniach? I czy to wszystko w ogóle jeszcze jest nam potrzebne?

Zanurzeni w muzeum
MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16
Co wspólnego ma muzeum z Minecraftem? Nic? Uwierzcie, że bardzo dużo! W świecie Minecraftu budujemy świat: budynki, parki, małe miasteczka… Wszystko to składa się z niewielkich kolorowych klocków. Jeśli uruchomimy wyobraźnię, to możemy zauważyć, że każdy budynek muzeum przypomina wielki klocek, składający się z mniejszych prostokątnych cegiełek… Już rozumiecie?
W trakcie naszych warsztatów dowiemy się nie tylko tego, czym jest muzeum, kto w nim pracuje i jak ono działa, ale także zaprojektujemy i zbudujemy muzeum swoich marzeń. Podsumowaniem warsztatów jest konstruowanie budowli z klocków LEGO.

Ważne informacje:

 • Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych.
 • Czas trwania: 1,5 godz.
 • Cena: 5 zł za dziecko.
 • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila dat interesujących Państwa warsztatów.
 • Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie