Ferie w mieście, czyli inspirujące pomysły na odpoczynek

Ferie w mieście, czyli inspirujące pomysły na odpoczynek

Galeria Malta
🗺 mapa
📅 poniedziałek 17.01.2022 do niedziela 30.01.2022
Ferie w mieście, czyli inspirujące pomysły na odpoczynek
17 stycznia w województwie wielkopolskim rozpoczną się długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci ferie. Zimowy wypoczynek to idealny moment na rozwijanie swoich pasji, ale również niepowtarzalna okazja do spróbowania czegoś nowego i odwiedzenia miejsc, w których można pobudzić swoją kreatywność. W Poznaniu pomysłowych propozycji na owocne spędzenie czasu wolnego nie brakuje.

Jak zainspirować uczniów pozostających w domu na czas ferii zimowych do aktywnego i kreatywnego wykorzystania czasu wolnego? W Poznaniu możliwości jest naprawdę wiele, a zima w mieście wcale nie musi być nudna!

Na małych miłośników nowych technologii, w czasie ferii, w Strefie GO4Robot® będzie czekało wiele nowoczesnych zimowych atrakcji, praktycznych zajęć, ambitnych wyzwań i cennej wiedzy. W programie zajęć znaleźć można m.in. budowanie i programowanie robota narciarza, snowboardzisty, saneczkarza, spychacza i wiele innych z klocków LEGO® WeDo 2.0/Spike, a także całodniowe warsztaty z Harrym Potterem. Warto się pospieszyć! Zostało jeszcze 5 ostatnich wolnych miejsc na ZIMOWĄ AKADEMIĘ ROBOTYKI 2022. Swoją wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne młodzi adepci mogą rozwinąć także podczas zajęć organizowanych przez Akademię Druku 3D. Na uczestników czeka tu wiele interesujących aktywności, m.in. zabawa z maszynami przyszłości, projektowanie i modelowanie z użyciem Długopisu 3D i Drukarek 3D wykorzystujących najnowsze technologie. Zwieńczeniem warsztatów jest samodzielna praca nad własnym wydrukiem, tak aby w pełni wykorzystać nowo nabytą wiedzę.

W Poznaniu nie brakuje także miejsc, w których z łatwością odnajdą się artystyczne dusze. Zimowe warsztaty ART dla dzieci w wieku 6-12 lat przygotowała Strefa LifeHouse. W dniach 24-28 stycznia najmłodsi będą mieli niepowtarzalną okazję, aby rozwinąć swoje talenty muzyczne, plastyczne, a nawet… aktorskie! Oficjalnym zakończeniem cyklu zajęć będzie przedstawienie teatralne przygotowane na podstawie opowieści Maxa Lucado „Dzieci Króla”. Zapisy na zajęcia prowadzone są do 16 stycznia. Z kolei Multikino Malta zaprasza maluchy na bajkowe seanse, które zagwarantują moc wrażeń i niezapomnianych emocji. Wśród wyświetlanych na dużym ekranie propozycji filmowych znalazły się m.in.: „W 80 dni dookoła świata”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta” oraz „Sing 2”. Aktywni użytkownicy mediów społecznościowych koniecznie muszą odwiedzić Be Happy! Sweet Art & Illusion Museum. Uwielbiane przez dzieci i nastolatków miejsce to obowiązkowy punkt nie tylko dla miłośników selfie, ale również dla całych rodzin. Udana zabawa w wyjątkowej scenerii gwarantowana!

 

W Akademii Driftingu Crazy Cart na fanów ekstremalnych wrażeń czekają driftujące gokarty i kontrolowana jazda w poślizgu na nowoczesnym torze. Wszystko to w bezpiecznych warunkach pod czujnym okiem instruktorów. W czasie zajęć dzieci nauczą się także używać „hamulca ręcznego” i pokonywać zakręt bokiem. Ekscytujące przeżycia gwarantuje również centrum edukacji terrarystycznej ZOO TEAM, które zorganizowało wyjątkową Wystawę Zwierząt Egzotycznych. Można tu nie tylko lepiej poznać fascynujący świat niespotykanych na co dzień stworzeń czy przyjrzeć im się z bliska, ale też wziąć na ręce węże, jaszczurki, pająki czy skorpiony. Ponadto w ramach tegorocznych ferii zimowych ZOO TEAM zorganizuje również tematyczne zajęcia oraz prelekcje na temat życia i zwyczajów zwierząt egzotycznych.

Wszystkie atrakcje dostępne są w Galerii Malta.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie