Fama zaprasza

ul. Bolesława Krzywoustego 286, Wrocław / Psie Pole mapa

piątek 03.02.2023 do sobota 04.02.2023

Wystawa Dżungla

Wydarzenia kulturalne w Famie – czyli kreatywne zajęcia dla wszystkich!

Wystawa „Dżungla”
Podróż w tropiki
Przy okazji projektu „Biblioteka Nasion” prezentujemy wystawę prac wrocławskiego artysty Kamila Siudzińskiego.

Inspiracją do jej stworzenia, były stare ryciny z ujęciami bujnych roślinności z dawnych książek botanicznych, pełne szczegółów, zachwycające kompozycją. Tak powstała „Dżungla”, wystawa prac wykonanych tuszem i farbami akrylowymi na papierze. Będzie to doznanie niczym podróż do dziewiczych zakątków lasów tropikalnych z bujną roślinnością i dzikimi zwierzętami. Zachwyci swoim pięknem i różnorodnością. Zestawienie z surrealistycznym różem, nada wystawie pazura, przełamie jej powagę i doda kolorystycznego kontrastu całości.

Inna forma prezentacji
Wystawa, którą widzicie miała już swoją premierę w Centrum Innowacji Przejście w 2021 roku, choć trochę w innej odsłonie. Zagościły na niej stosunkowo nieduże oryginały prac. Teraz prezentujemy ich wersje cyfrowe, drukowane. Pozwala to na zabawę rozmiarem i na nowe podejście do prezentacji w przestrzeniach biblioteki.

Finisaż
Wystawa będzie prezentowana w Famie w dniach od 3 lutego do 4 marca 2023. Ostatniego dnia zapraszamy na finisaż i spotkanie z autorem.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama Wrocłąw - dom kultury i biblioteka

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA to nowa placówka zlokalizowana na wrocławskim Psim Polu. Instytucja powstała w 2016 r. jako filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na terenie dawnego kina Fama, od którego zaczerpnęliśmy nazwę, neon oraz częściowo kierunek programowy. …

Więcej

Adres:

ul. Bolesława Krzywoustego 286
51-312 Wrocław / Psie-Pole


Kontakt:

biuro@fama.wroc.pl
http://fama.wroc.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzabawa