Fama zaprasza. Kino w Famie i Noc Bibliotek

ul. Bolesława Krzywoustego 286, Wrocław / Psie Pole mapa

piątek 06.10.2023 do sobota 07.10.2023

Fama zaprasza. Kino w Famie i Noc Bibliotek

Wydarzenia kulturalne w Famie – czyli kreatywne zajęcia dla wszystkich!

Październikowe Kino w Famie to różne propozycje filmowe. Dwie z nich już w najbliższy weekend! Mocny akcent kładziemy na opowieści o kobietach artystkach, zmagających się z różnymi przeciwnościami, patriarchatem i ślepym losem. Nie zabraknie też dziewczęcych bohaterek w odsłonie Familijnego Kina. W ramach Nocy Muzeów zabierzmy Was w podróż przez różne kultury i religie, wprost do wątpliwego oświecenia. Zapraszamy także najmłodszych na warsztaty w stylu japońskim.

6.10 (godz. 18:00) 'Houria’ reż. Mounia Meddour  > wstęp wolny

Najnowszy film nagradzanej reżyserki to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, wolności i uzdrawiającej mocy tańca. Poruszająca opowieść o współczesnej Algierii, przez pryzmat młodej tancerki, który w wyniku brutalnego wypadku traci wszystko, co dla niej ważne. Aby ponownie odzyskać swoje ciało i moc, musi przejść trudny proces uświadamiania sobie, że wsparcie i przyjaźń nie zawsze polegają na wyznaniu tych samych zasad i ideałów.

https://fama.wroc.pl/kino-w-famie-houria/

7.10 (godz. 19:00) 'A wrony są białe’ reż. Ahsen Nadeem  > wstęp bezpłatny, zapisy

Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek (+ oferta warsztatowa dla dzieci osób będących na seansie) zapraszamy na pięknie nakręcony film drogi (dosłownie i w przenośni), pełny humoru i dystansu do naszej rzeczywistości. Muzułmański reżyser odwiedza japoński klasztor buddyjskich mnichów o zaostrzonym rygorze, gdzie trafia na psychofanów heavy metalu. .. Kręcony przez pięć lat i na trzech kontynentach dokument to osobisty obraz twórcy, który w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju oraz prawdy opowiada o transformacyjnej podróży.

https://fama.wroc.pl/noc-bibliotek-2/

14.10 (godz. 11:00) 'Wiki i jej Sekret’ reż. Denis Imbert  > wstęp wolny

To pełna czułości opowieść o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha. Film twórcy serii „Bella i Sebastian” inspirowany jest prawdziwą historią i traktuje także o relacji córka-ojciec oraz o tym, jak dzieci radzą sobie ze stratą.

https://fama.wroc.pl/wiki-i-jej-sekret/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama Wrocłąw - dom kultury i biblioteka

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA to nowa placówka zlokalizowana na wrocławskim Psim Polu. Instytucja powstała w 2016 r. jako filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na terenie dawnego kina Fama, od którego zaczerpnęliśmy nazwę, neon oraz częściowo kierunek programowy. …

Więcej

Adres:

ul. Bolesława Krzywoustego 286
51-312 Wrocław / Psie-Pole


Kontakt:

biuro@fama.wroc.pl
http://fama.wroc.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzabawa