Fama Ukrainie – druga edycja

ul. Bolesława Krzywoustego 286, Wrocław / Psie Pole
📅 niedziela 08.05.2022
Fama Ukrainie
Do Wrocławia przybywa coraz więcej uchodźców nieznających języka polskiego. Rodzice potrzebują wytchnienia, ich pociechy rozrywki, a razem mogą być zainteresowani dostępem do atrakcyjnej oferty kulturalnej. Pozwólmy dzieciom być dziećmi.

W partnerstwie z Border Crossing – Children’s Film Festival zapraszamy na drugie integracyjne spotkanie ze sztuką w Famie. Pierwsza edycja była wyjątkowa udana, liczymy że wydarzenie 8 maja będzie równie fantastyczne!

Zapraszamy w niedzielę 8.05 o godzinie 11:00.  Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy

Program Border Crossing – Children’s Film Festival zawiera bardzo starannie wyselekcjonowane filmy odpowiednie dla wszystkich dzieci. Są to krótkie metraże pozbawione dialogu. W selekcji znalazły się perełki z największych festiwali filmowych na świecie oraz autorskie propozycje artystów.

Język wizualny nie zna granic, dlatego po filmach zapraszamy na warsztaty konstrukcyjne 3D z Katarzyną Bury — współzałożycielką wrocławskiego laboratorium „Książki do patrzenia” i twórczynią programu warsztatów Tekturowo.

Równocześnie odbędą się warsztaty ruchowe prowadzone przez Dorotę Kapera – Zwolińską z BAWIMBAWIM. Będą to muzyczne, taneczne i sportowe gry oraz zabawy dla młodszych, ale też starszych dzieci, pozwalające na spontaniczną integrację i redukcję napięcia.

FAMA UKRAINE to okazja dla dorosłych, by porozmawiać, wymienić się kontaktami i zaczerpnąć informacji w mini punkcie informacyjnym.

• Program:
  • 11:00 – 12:00 – filmy animowane z Border Crossing – Children’s Film Festival (sala widowiskowa)
  • 12:00 – 14:00 – warsztaty / poczęstunek

Другий випуск ФАМА УКРАЇНI

До Вроцлава приїжджає все більше біженців з України, які не володіють польською мовою. Діти потребують розваг, а їхні батьки – відпочинку. Спільно вони можуть бути зацікавлені у привабливій культурній пропозиції. . Веселощі та радість не знають мови. Нехай діти залишаються дітьми. У партнерстві з Border Crossing – Children’s Film Festival (Фестиваль Дитячого Кіно) запрошуємо всіх дітей на другу інтеграційну зустріч з мистецтвом у FAMA (ФАМА). Перший випуск був надзвичайно вдалим. Сподіваємося, що подія, яка відбудеться 8 травня буде такою ж фантастичною!

Border Crossing – Children’s Film Festival (Фестиваль Дитячого Кіно) – це програма, яка постійно розширюється та складається з ретельно відібраних фільмів, відповідних для всіх дітей. Зазвичай це короткометражні фільми, позбавлені діалогів. До відбору увійшли цікавинки з найбільших кінофестивалів світу та авторські пропозиції художників.

Візуальна мова не знає кордонів, тож після фільмів запрошуємо на майстер-класи з будівництва 3D, які проведе Katarzyna Bury (Катажина Бури) – співзасновниця вроцлавської лабораторії „ Książki do patrzenia” («Книги для перегляду») та творчиня програми майстер-класів Tekturowo (Картонно).

Одночасно відбуватимуться майстер-класи з руху під керівництвом Doroty Kapera-Zwolińska (Дорота Капера-Зволінська) з BAWIMBAWIM. Це будуть музичні, танцювальні та спортивні ігри для дітей молодшого та старшого віку, що дозволяють спонтанно інтегруватися та знижують напругу.

ФАМА УКРАЇНI  – це можливість для дорослих поспілкуватися, обмінятися контактами та отримати інформацію у міні-інформаційному пункті.

Програма:

• 11:00 – 12:00 – анімовані фільми з Border Crossing – Children’s Film Festival (Фестиваль Дитячого Кіно)
  • 12:00 – 14:00 – майстер-класи / почастунок