Ekomikołajki w Palmiarni

Ekomikołajki w Palmiarni

Palmiarnia Poznańska
🗺 mapa
📅 niedziela 10.12.2023
Ekomikołajki w Palmiarni
Jeśli szukacie świątecznego klimatu poza jarmarkami bożonarodzeniowymi oraz pragniecie (dosłownie) CIEPŁEJ atmosfery w tym wyjątkowym czasie – to wydarzenie stworzone dla Was! 10 grudnia w godzinach 10:00-15:00 zapraszamy wszystkich, którym idea ekologicznych i kreatywnych świąt jest bliska na drugą edycję Ekomikołajek w Palmiarni Poznańskiej.

Program wydarzenia:

Oddział Edukacji Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP
Pawilon III:
– Punkt Drugiego Życia Ozdób Świątecznych – przynieście swoje niepotrzebne lub niepasujące już do twojego domu ozdoby świąteczne: bombki, stroiki, łańcuchy lampki itp. W zamian możecie zabrać z punktu coś co Wam się spodoba, lub odejść z myślą, że niepotrzebna ozdoba może kogoś uszczęśliwić.
– Warsztaty świąteczne – wspólnie, rodzinnie, ze znajomymi lub samodzielnie stworzycie ozdoby świąteczne z przedmiotów dostępnych w domu, nie tworząc nowych odpadów zmieszanych. To świetna okazja aby spędzić owocnie czas we wspólnym gronie i świątecznej atmosferze.
– Działania edukacyjne— na stanowisku możecie wziąć udział w warsztatach, quizach, konkursach z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej, dowiecie się wszystkiego o funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
– Zagospodarowanie elektroodpadów — dowiecie się jak właściwie postępować z elektroodpadami, czekać na Was będą informacje o Gratowiskach i Gratowozie oraz o pojemnikach na elektroodpady.
Sala dydaktyczna:
– Zasady zero waste w domu — dowiecie się jak zaplanować świąteczne dania w duchu zero waste – tak aby nic się nie zmarnowało, podsuniemy Wam również pomysły na domowe środki czystości, które można wykorzystać podczas przedświątecznych porządków.

Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych
W pawilonie III będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ekologicznych dekoracji świątecznych takich jak bałwanki i Mikołajki. Razem stworzymy bujające się ozdoby, które będziecie mogli wziąć ze sobą do domu i udekorować zimowo-świątecznie swój pokój. Szykujcie się na dużo wycinania, klejenia i rysowania, a przede wszystkim masę fantastycznej zabawy. Przekonacie się, że dzięki recyklingowi przy użyciu odrobiny wyobraźni każdy odpad może stać się ozdobą! Warsztaty przeznaczone są dla każdego – od maluszka (z pomocą rodzica) do starszaka.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
Na stoisku w pawilonie III poprzez tworzenie ozdób choinkowych w bombek z materiałów recyklingowych w tym ze starych płyt, słoików, rolek po papierze toaletowym będziecie mogli edukować się z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami. Dodatkowo przy stoisku będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną za pomocą losowanych pytań z kuli. Dla uczestników przewidziane są drobne nagrody. Na terenie Palmiarni będziecie mogli spotkać maskotkę Baterman w mikołajkowej wersji.
Zapraszamy 10 grudnia 2023 r.
Wydarzenie odbywać się będzie od 10.00 do 15.00
Wstęp w cenie biletu do Palmiarni

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie