Edukacyjne zabawki z Puciem

Edukacyjne zabawki z Puciem

📅 środa 30.10.2019 do wtorek 05.11.2019
Edukacyjne zabawki z Puciem

Można śmiało stwierdzić, że w ciągu ostatnich lat Pucio stał się przyjacielem wielu maluchów. Bohater książek Marty Galewskiej-Kustry, zilustrowany przez Joannę Kłosc, nie tylko bawi, ale także, a może nawet przede wszystkim uczy. Stał się ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Dlatego ku radości dzieci i rodziców, na rynku pojawiły się długo wyczekiwane zabawki z Puciem.

 Pucio. Pierwsze zabawy

Pudełko zawiera 20 obrazków, 20 kartoników z podpisami oraz propozycje 6 zabaw z dziećmi rocznymi i starszymi. Zestaw składa się z dwóch rodzajów kartoników. Na jednych znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśladowczym, a także obiektem lub zwierzęciem wydającym dany dźwięk oraz wizerunkiem Pucia – ulubionego bohatera maluchów. Na drugich są wyłącznie teksty – te same onomatopeje, które występują na kartonikach z obrazkami.

Gra Pucio pierwsze zabawy

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze są wypowiadane już przez roczne dzieci i stanowią bardzo istotny element rozwoju mowy. Zebrane w estetycznym pudełku obrazki dają okazję do rozmaitych zabaw, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka: nauki nazywania obiektów, powtarzania i rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania wskazanych przez rodziców obiektów spośród kilku wybranych kartoników i wielu innych gier (opisanych w dołączonej do zestawu instrukcji). Zabawka może także stanowić pomoc w stawianiu pierwszych kroków w nauce czytania.

Pucio i Misia ubierają choinkę. Puzzle

 Nadchodzi Gwiazdka, więc Pucio i Misia pomagają rodzicom w przygotowaniach, pięknie przystrajając świąteczne drzewko. Do ułożenia jest duży obrazek w kształcie choinki. Opakowanie zawiera też niespodziankę: kilka tekturowych bombek z wizerunkami bohaterów książek o Puciu do zawieszenia na prawdziwym drzewku lub do przystrojenia wózka.

Puzzle Pierwsza gwiazdka z Puciem

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie