Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa świat

Mostownia, Gdańsk, ks. Leona Miszewskiego 16
🗺 mapa
📅 sobota 02.03.2024
Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa świat
Dźwiękoczytajki, to wyjątkowo pozytywne edukacyjne bajki dla naj, najmłodszych widzów w wieku od 1 roku życia. 
Performatywnemu czytaniu krótkich opowiastek o przygodach Misia Mościaka towarzyszą dźwięki wydobywane na żywo, wzbogacające nastrój oraz ilustrujące zdarzenia. Instrumentami są często przedmioty codziennego użytku co daje inspirację do własnych niebanalnych poszukiwań.

Każde spotkanie z Dźwiękoczytajkami to trzy krótkie historie, w których mały widz towarzyszy Mościakowi rozwijając swoją wyobraźnię. Sympatyczny i ciekawski Miś będzie poznawał otaczający go świat, dziwił się i próbował nowych rzeczy. Czasem się wzruszy, czasem wystraszy ale przede wszystkim będzie oswajał się z tym co nowe i nieznane.

Teatralna forma głośnego czytania bajek wspiera rozwój osobowości najmłodszych dzieci poprzez wyjaśnianie pojęć, odczuć i doznań. Zachęca do aktywnego pokonywania napotkanych trudności oraz do nawiązywania pozytywnych relacji z innymi i światem przyrody.

Bajka czytana uczy słuchania, ćwiczy koncentrację, buduje świat wyobraźni, przyspiesza rozwój mowy dziecka. Bajka, której towarzyszą ciekawe dźwięki działa tak samo, tylko dwa razy bardziej!

Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa świat”
PREMIERA na drugie urodziny Teatru Mostownia
Dla widzów 1+

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Niedziela, 3 marca
godz. 15:00
Teatr Mostownia

Twórcy:
Scenariusz i reżyseria: Jakub Zalewski
Udźwiękowienie: Piotr Drewek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent