Dzień rodzinny w Muzeum Miasta Gdyni: warsztaty i wystawa

Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego 1 mapa

sobota 17.10.2020

Dzień rodzinny w Muzeum Miasta Gdyni: warsztaty i wystawa

Czy bycie projektantką lub projektantem to prosta sprawa? Tyle ma się na głowie – trzeba przemyśleć dla kogo zaprojektowana będzie przeznaczona, jak będzie się z niej korzystać, z czego będzie wykonana, czy będzie przyjazna dla środowiska, ile będzie kosztować… Ale czy mimo wszystko projektowanie to ciekawa i przyjemna praca? Jak najbardziej! Przekonamy się podczas październikowego „Dnia Rodzinnego”, gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił w projektowaniu!

HARMONOGRAM „DNIA RODZINNEGO” W PAŹDZIERNIKU:

11:00 – 13:00 Na grubej podeszwie – warsztaty z tworzenia ekologicznych butów.

Czy widzieliście buty zrobione ze skórek po owocach? Takie kiedyś zaprojektował bohater tegorocznej wystawy „Polskie Projekty Polscy Projektanci” Janusz Kaniewski. Tworząc nasze buty, również będziemy korzystać z ciekawych materiałów. Nadamy drugie życie rzeczom, które wydają się być jedynie odpadkami.

Prowadzenie: Olga Lewandowska
Wstęp biletowany.

13:00 – 13:30 Dzień Rodzinny – wirtualne oprowadzanie po wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci”.

Punktualnie o 13:00 na facebookowej stronie Muzeum Miasta Gdyni odwiedzimy wystawę „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, by odpowiedzieć sobie na pytania czym jest projektowanie i jak się do niego zabrać.

Prowadzenie: Olga Lewandowska
Wstęp biletowany.

13:30 – 15:30 Pod samochodową maską – warsztaty z tworzenia modeli aut przyszłości.

Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów robotyki! Zainspirowani nowoczesnymi projektami aut Janusza Kaniewskiego, za pomocą klocków Lego, stworzymy niesamowite pojazdy przyszłości, które następnie będziemy mogli zaprogramować i wydać im różne polecenia.

Prowadzenie: EcoArt – Akademia Kreatywności
Wstęp biletowany.

więcej informacji

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień rodzinny w Muzeum Miasta Gdyni: warsztaty i wystawa

Muzeum Miasta Gdyni

Na styku morza i lądu stoi nowoczesny budynek z jasnego piaskowca formą przypominający statek - to nowa siedziba Muzeum Miasta Gdyni otwarta uroczyście 16.11.2007 r. w obecności ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wydarzenie to zakończyło …

Więcej

Adres:

Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1
81 - 374 Gdynia


Kontakt:

58 / 66 20 910; 58 / 71 11 245
sekretariat@muzeumgdynia.pl
http://www.muzeumgdynia.pl
facebook