Dzień Łuczanowic z historią w tle

niedziela 09.06.2013

Dzień Łuczanowic z historią w tle

Przybyłych 9 czerwca br. do krakowskich Łuczanowic wehikuł czasu przeniesie na początek XX wieku. W pobliżu pałacu Mycielskich, przy ul. A. Mycielskiego w Krakowie, odbędzie się tegoroczne święto osiedla.

Na imprezę plenerową Dzień Łuczanowic z historią w tle, zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.  

Od godziny 15.00 zarówno najmłodsi jak i dorośli będą mogli na chwilę poczuć historyczne klimaty dawnych Łuczanowic oraz skorzystać z rozmaitych atrakcji. Będą to między innymi: pokaz mody dawnej, zabawy i konkursy tematyczne (m.in. na przestrzenną budowlę Dworu Mycielskich) czy występ tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza, specjalizujących się w tańcach historycznych. W świat magii przybyłych wprowadzi iluzjonista Andrzej Fidziński. Warto pamiętać, iż to właśnie w XX wieku iluzja stała się popularna i przeniknęła do życia jako rozrywka.  

Powrotem do wspomnień z czasów dzieciństwa rodziny Mycielskich z pewnością będzie quiz na temat historii rodziny, dworu i samych Łuczanowic. Tego dnia nie zabraknie także bardziej współczesnych atrakcji, jak malowanie buziek, mini wesołe miasteczko czy loteria fantowa. Imprezę zamknie zabawa taneczna pod gołym niebem. Do tańca przygrywać będzie znany i lubiany zespół Format.  

Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja pamiętników Andrzeja Mycielskiego Chwila Czasu Minionego. Z tego między innymi powodu gościem honorowym imprezy będzie hrabina Elżbieta Mycielska-Dowgiałło – córka autora książki oraz inni członkowie tego zasłużonego dla Łuczanowic rodu. Podczas Dnia Łuczanowic obejrzeć będzie można również wystawę Zapomniane Dziedzictwo Nowej Huty Łuczanowice.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Łuczanowic z historią w tle

Klub Aneks

Klub Aneks działa w strukturach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.
W ofercie różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in.:
• kursy językowe
• warsztaty plastyczne dla przedszkolaków
• nauka gry na instrumentach
• lekcje biblioteczne i …

Więcej

Adres:

os. Łuczanowice
ul. A. Mycielskiego 11,
31-999 Kraków


Kontakt:

12 685 00 34
aneks@krakownh.pl
http://www.krakownh.pl