Dzień Języków w Teatrze Syrena

sobota 04.06.2016

mała lingua logo nowe wydawnictwo pwn

Mała Lingua zaprasza dzieci i rodziców do Teatru Syrena na spektakl w wykonaniu młodych aktorów oraz zwiedzanie teatru. Spektakl jest zwieńczeniem całorocznego projektu MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT From the Blabber to the Spacer ,”Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów, cz. 2, The Blabbers go to Spain”.

Sztuka teatralna opowiada  o podróży baśniowych bohaterów do Hiszpanii. Aktorzy zagrają swoje role w języku angielskim i hiszpańskim. Zapraszamy wszystkich miłośników teatru i podróży! To doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu i przekonania się jak z pasją poznawać języki obce.

Spektakl został przygotowany przez uczniów ze szkoły językowej MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE pod okiem profesjonalnych aktorów z Teatru Syrena. Dzieci brały udział w zajęciach teatralno-językowych, rozwijając  warsztat aktorski oraz umiejętności językowe. Już po raz drugi młodych aktorów można podziwiać na deskach Teatru Syrena. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Hiszpanii.

Szkoła języków obcych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, która obecnie jest częścią Grupy PWN, realizuje metody nauki języków oparte na teatralizacji  z fabułą i umuzykalnieniu zajęć.

W trakcie lekcji dzieci poznają baśniową rodzinę Blabbersów,  z którą podróżują i zwiedzają inne kraje. Dzięki temu poznają słownictwo i wyrażenia przydatne do komunikowania się w języku obcym. Uczą się  w naturalny sposób, poprzez używanie wyobraźni i zmysłów.

W programie znalazło się wiele atrakcji, które z pewnością ucieszą dzieci i rodziców:

9:00 – 09:30   zwiedzanie zakamarków Teatru (Grupa I)

degustacja hiszpańskich smakołyków

09:30-10:00    zwiedzanie zakamarków Teatru (Grupa II)

degustacja hiszpańskich smakołyków

10:00 – 10:15 wejście publiczności na widownię

10:15 –10:30  powitanie gości

10:30 – 12:00 przedstawienie MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT  From the Blabber to the Spacer „Dziecięce Smaki Świata czyli Podróże Blabbersów cz. 2, The Blabbers go to Spain”

12:00 – 12:30 quiz Wróżki Inez pt. „Co się wydarzyło w Hiszpanii?”

12:30 – 13:45 finał konkursu „Walizki Talentów” uroczyste rozdanie nagród i certyfikatów podziękowania

13:30 – 13:45 niespodzianka z Livendell

Prosimy o potwierdzenie obecności do 2 czerwca, wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: przedstawienie@malalingua.eu z dopiskiem „grupa 1”, „grupa 2” oznaczającym, do której grupy zwiedzającej Teatr chcieliby Państwo dołączyć.

Teatr Syrena w Warszawie spektakle dla dzieci i dorosłych w Warszawie

Teatr Syrena

Stołeczny Teatr Syrena to chyba najbardziej warszawski spośród wszystkich warszawskich teatrów. Od początku swojego istnienia Syrena obrała dwie linie repertuarowe, których konsekwentnie przestrzega do dziś jako zgodnych z oczekiwaniami publiczności. Z jednej strony teatr wystawia współczesne …

ul. Litewska 3