Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia z Muzeum POLIN

online mapa

niedziela 31.05.2020 do poniedziałek 01.06.2020

Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia z Muzeum POLIN

Nieustraszony Król Maciuś wzywa swoich rycerzy na walne zebranie z okazji Dnia Dziecka. A kim będą jego dzielni wojowie? Muzeum POLIN zaprasza dzieci i opiekunów do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! Młodzi gracze będą mogli stanąć w szranki i zdecydować o tym, jaki powinien być rycerz króla Maciusia.

Spotykamy się online:

  • 31 maja (niedziela), od godz. 11.00 (rodzinny Dzień Dziecka)
  •  1 czerwca (poniedziałek), od godz. 11.00 (przedszkola i klasy)

Aby rozpocząć grę, wystarczy wejść w niezwykły, bajkowy świat stworzony na stronie internetowej  www.dziendziecka.polin.pl (dostępna już wkrótce). Wybierzcie własną ścieżkę, albo sprawdzicie wszystkie cztery trasy.

Rycerze i rycerki wyruszają w podróż po krainie Maciusia i wykonują zadania związane z jedną z czterech specjalizacji – muzykują, majsterkują, odgrywają scenki, pokonują labirynty. Dzięki nim dowiedzą się, co to oznacza być najlepszym rycerzem króla. Wykonując zadania gracze otrzymują nagrody, odznaki oraz fragmenty zamku, który będą mogli wznieść dla swojego bohatera pod koniec gry. Czekają na Nich zagadki i eksperymenty.

Za pośrednictwem strony otrzymacie materiały oraz instrukcje do zadań i podpowiedzi do zabawy – filmiki instruktażowe, zadania quizowe, ilustracje do druku lub odrysowywania, a także nagrania audio.
Zabawa potrwa 3 godziny.

Na zakończenie, o godz. 15.00 Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają wszystkich chętnych na  premierę online sztuki „Piotruś Pan”.
Spektakl można bezpłatnie obejrzeć na stronie: www.dziendziecka.polin.pl oraz nowyteatr.org/pl

„Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa
Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.

Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2550584668525233/

===
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy
Fundusze norweskie i EOG| EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #PolinMuseumOnline

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia z Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dzieckateatr