Dzieciaki na Piętrze: Niezły cyrk w te Święta! Warsztat dla dzieci

Dzieciaki na Piętrze: Niezły cyrk w te Święta! Warsztat dla dzieci

Scena na Piętrze
🗺 mapa
📅 niedziela 03.12.2023
🎫 25zł
Dzieciaki na Piętrze: Niezły cyrk w te Święta! Warsztat dla dzieci
Sprzątanie, gotowanie, rodzicom pomaganie? Przed Świętami każdy marzy o dodatkowej parze rąk albo supermocach pozwalających na ogarnięcie wszystkiego dwa razy szybciej. Nasz Utopiec* ma na to pomysł! Razem z Meluzyną pomogą Wam odnaleźć równowagę w tej bieganinie, nauczą żonglowania prezentami i podpowiedzą, jak elastycznie podejść do planowania grudniowych obowiązków. Nie tracąc przy tym poczucia humoru!

Pedagogika cyrku to przede wszystkim aktywność rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchową niezbędną do nauki czytania i pisania oraz równowagę, zwinność i refleks. Aktywizuje pracę obu półkul mózgowych, co wspomaga i pobudza rozwój szeregu czynników inwencji twórczej i ekspresji ruchowej. Ćwiczy i rozwija spostrzegawczość i zapamiętywanie. Uczy cierpliwości, dokładności i precyzji. Kształtuje zachowania i postawy takie jak: odpowiedzialność, samodzielność, sprzyja samorealizacji. Zwiększa pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz akceptacji. Poza tym pomaga w terapii dzieci dyslektycznych, z zaburzeniami mowy, a także ze specjalnymi potrzebami, wynikającymi m.in. z nadpobudliwości i ADHD. Pozwala na zmniejszenie napięcia, przełamywanie onieśmielenia oraz barier dystansu fizycznego. Ponadto ma walory integrujące i jest także doskonałą metodą stanowiącą wsparcie ogólnorozwojowe, poprzez ćwiczenia motoryczne stymulujące i pobudzające aktywność mózgu. Buduje ona ośrodkowy układ nerwowy i to właśnie od niej wzięło się popularne sformułowanie „szare komórki”. Kora mózgu, na którą składa się istota szara, jest odpowiedzialna za pamięć, inteligencję, używanie języka, myślenie abstrakcyjne, czytanie, pisanie i wiele innych podobnych mechanizmów.

*Utopiec to śląski straszek

Lufcik na Korbkę to teatr, opierający swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow. Dla dużych i dla małych.

Wiek uczestników 6+

Liczba uczestników 30

Bilety: 25 zł (bilety tylko dla dzieci, dorosły wchodzi jako osoba towarzysząca – bezpłatnie)

https://www.bilety24.pl/inne/486-warsztat-niezly-cyrk-w-te-swieta-teatr-lufcik-na-korbke-3-12-2023-dzieciaki-na-pietrze-2023-poznan-96744?id=529063

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie