Dzieci grandzą w Konsulacie! – rodzinne zwiedzanie na 97. Urodziny Gdyni

Konsulatu Kultury, ul. Jana z Kolna 25 mapa

sobota 11.02.2023

Z okazji 97. Urodzin Gdyni zapraszamy na zwiedzanie Konsulatu Kultury. Tego dnia odbędą się dwa spacery z przewodnikiem –

DZIECI GRANDZĄ W KONSULACIE | przewodniczka Dana ślipy

W mieście z morza i marzeń nie jest trudno o historie ciekawe, tajemnicze, mrożące krew w żyłach czy pełne wiatru od morza! Takie z pewnością usłyszycie zwiedzając Konsulat Kultury, będący dawniej Domem Marynarza Szwedzkiego.

Jakiego marynarza? Dlaczego ze Szwecji? Po co tu przybył, co tu robił? A czym tak naprawdę jest konsulat? Poszukamy tych odpowiedzi zaglądając tam, gdzie nie zajrzał tu jeszcze nikt, nawet wpadając na ulubiony spektakl czy warsztaty. Wspólnie przemaszerujemy od piwnicy aż po sam strych budynku, by wsłuchać się dawne dźwięki, może nawet dawne zapachy, a już na pewno poszukać…ducha! Booo! Boicie się? Nie ma czego! To bardzo, bardzo dobry duszek! Do zobaczenia drogie rodzinki! Frajdy będzie mnóstwo!

Zapraszamy 11 lutego o godz. 13:00

Czas zwiedzania budynku oraz opowieści o budynku – około 45 – 60 minut.
Opracowanie i pomysł: Dana Ślipy | Frajda nad morzem

Grupa może liczyć maksymalnie 30 osób. Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Konsulatu Kultury.

DANKA ŚLIPY frajdanadmorzem.pl | Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Żuławach oraz mamą trzech wspaniałych dziewczynek, od których wiele się uczę. Uwielbiam chodzić, chodzić z kijkami, chodzić do teatru, oglądać dobre filmy, podróżować różnymi środkami komunikacji miejskiej, jeść makaron, w każdej postaci, grać, w tenisa, organizować wszelkie domowe uroczystości, marzyć o podróżach i te marzenia realizować, wąchać bez i pchać wózek dziecięcy. Wciąż szukam telefonu, portfela i błyszczyka. Na uczestników zwiedzania będzie czekać kawa lub herbata w Cafe Kultura.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:urodziny