Dukaty Decjusza – projekt popularyzujący wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii

Miejsce wydarzenia: Willa Decjusza

Data wydarzenia: środa 23.05.2018 do wtorek 12.06.2018

Dukaty Decjusza 2016

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Dukaty Decjusza” adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z województwa małopolskiego. Dukaty Decjusza to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce.

Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza – od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej oraz samej epoce odrodzenia.

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, numizmatykę oraz przedstawią renesans i jego wybitnych przedstawicieli.

W programie jednorazowo może wziąć udział ok. 25 osób. Program warsztatów realizowany jest w godz. 16.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty, kolację i śniadanie oraz nocleg na materacach, we własnych śpiworach w salach pierwszego piętra Willi Decjusza. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Koszty transportu i ew. ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.

Program realizowany będzie od czerwca do listopada

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: grzegorz@villa.org.pl

Program realizowany dzięki wsparciu PKO BP S.A. i gminy Miasta Krakowa pod patronatem medialnym miastodzieci.pl.

Koordynator projektu:

Grzegorz Morek,

tel. 12 425 36 38, 425 36 44

Patronat medialny nad programem objął portal miastodzieci.pl.

Dukaty Decjusza 2016 Dukaty Decjusza 2016

ul. 28 lipca 17a,