Drążenie miasta. Święto Rynku Podziemnego

📅 sobota 17.02.2024
🎫 15zł
Drążenie miasta. Wschód - święto Rynku Podziemnego
Cykl „Drążenie miasta”, będący świętem podziemnego muzeum pod Rynku Głównym, w swojej kilkuletniej historii zdążył już zyskać szerokie grono wielbicieli. Dotychczas rozpracowywaliśmy dzieje krakowskiego rynku pod kątem takich zagadnień jak architektura, dźwięk, ruch, symbol, ogień  i woda. W tym roku siłą przyrody, którą zaprezentujemy, będzie ogień i jego rola w wiekach średnich.

Zapraszamy na warsztaty w ramach święta Rynku Podziemnego: „Drążenie miasta: Wschód”.

Kraków od wieków był miejscem spotkań wielu kultur. Świadczą o tym osobliwe znaleziska odkryte w trakcie badań archeologicznych na Rynku Głównym. Podczas zajęć sprawdzimy jakie towary docierały ze wschodu do średniowiecznego Krakowa. Zobaczymy między innymi wyjątkową zawieszkę z monety bizantyńskiej, jedwabną sakiewkę czy wity pierścień typowy dla kultury wschodnich Słowian. Poszukamy również ziarnka prawdy w legendach upamiętniających najazdy tatarskie. W części warsztatowej ozdobimy płócienną torbę malarskim wizerunkiem Lajkonika.

Prowadzenie: Katarzyna Kucharska

17.02.2024

Najważniejsze informacje
Warsztaty przeniesione z dnia 27 stycznia
Grupa odbiorców: rodziny z dziećmi w wieku 7-12 lat
Koszt: 15 zł/os. (jeden opiekun zwolniony z opłaty za wstęp)
Liczba osób ograniczona
Obowiązują zapisy w Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), 31-011 Kraków,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60.