Weleda
Weleda Baby

Dokąd zmierzasz gadzie – warsztaty o żółwiu błotnym

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lesie Kabackim przy ul. Rydzowej 1A
🗺 mapa
📅 sobota 13.07.2024
Dokąd zmierzasz gadzie - warsztaty o żółwiu błotnym
Są takie piękne miejsca na Mazowszu, o których Wam nie mówimy. Dlaczego? Za sprawą żyjących tam sekretnych gadów. Żółw błotny to gatunek reliktowy, wytępiony przez człowieka i pozbawiony swoich siedlisk, wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt na początku zeszłego wieku. W ostatnich latach, by odbudować jego populację ponownie wprowadzany do rodzimych środowisk. Jednak na rezultaty reintrodukcji trzeba długo czekać – żółwie osiągają późno dojrzałość płciową, samica potrzebuje specjalnych warunków, by złożyć jaja, a małe żółwiki mają wielu przeciwników zanim dorosną.

13 lipca, w sobotę, zapraszamy na weekendowe zajęcia dla rodzin oraz osób dorosłych, na których opowiemy Wam wiele ciekawostek o życiu żółwia, oraz jak możemy wspierać ten wyjątkowy gatunek. Wykład dla dorosłych pt. „Sekrety życia zagrożonego gatunku – krótka historia o żółwiu błotnym”, w godz. 10.00 – 11.00. Zajęcia dla rodzin pt. „Dokąd zmierzasz gadzie – warsztaty o żółwiu błotnym”, w godz. 11.30-14.00. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Wykład dla dorosłych oraz warsztaty poprowadzi Łukasz Szczęsny, edukator Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa, zootechnik, technik weterynarii. W latach 2009-2019 pracował jako opiekun żółwi w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym; uczestnik programu reintrodukcji żółwia błotnego na terenie Mazowsza.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapisy na tej stronie

649 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent