Dokąd płynie moja kupa? Książka dla dzieci

poniedziałek 06.03.2023 do niedziela 19.03.2023

Dokąd płynie moja kupa? Książka dla dzieci

Temat „kupy” już dawno został odczarowany i przestał kogokolwiek dziwić czy zniesmaczać. Powstało wiele książek na temat samego robienia kupy, jej kształtów, kolorów i konsystencji, towarzyszących jej zapachów, czy różnorodności odchodów zwierząt. Ale czy wiemy, dokąd wędruje kupa, kiedy już spłuczemy ją w toalecie? Wyjaśnienia tej kwestii podjęła się Małgorzata Zawilska-Rospędek, inżynier ochrony środowiska, projektantka oczyszczalni ścieków, autorka bloga „Inżynier w zielonych okularach” (inzynierwzielonychokularach.blogspot.com).

Autorka w prostych słowach opisuje „wędrówkę kupy” wraz ze ściekami krok po kroku z naszych domów do oczyszczalni oraz wszystkie etapy procesu oczyszczania ścieków i uzdatniania wody. Książka może stanowić niezastąpioną pomoc dla rodziców, którzy chcą z pełną odpowiedzialnością odpowiedzieć na pytanie dziecka: Dokąd płynie moja kupa?

Tytuł: Dokąd płynie moja kupa

Autor: Małgorzata Zawilska-Rospędek

Ilustrator: Matteo Ciompallini

Ilość stron: 32

Wiek: 6 – 8

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Fragment publikacji:

Dokąd płynie moja kupa?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie