DobraNocka w Maius – wspólne czytanie i zabawy

Miejsce wydarzenia: ul. Aleksandra Fredry 10

Data wydarzenia: sobota 26.05.2018

Wstęp: Wstęp bezpłatny

DobraNocka w Maius - wspólne czytanie i zabawy

Dlaczego smog przyleciał również do Polski? Po co każą mi segregować śmieci? O co chodzi z odpowiedzialną opieką nad Reksem? Dlaczego warto być „eko”?

Poszukaj z nami odpowiedzi na te i inne pytania podczas 4. edycji DobraNocki w Maius. Na wspólne czytanie i zabawy zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat 26 maja 2018 roku o godzinie 17 do Collegium Maius przy ul. Fredry 10.

Czytanie to wspaniała przygoda, która wzbogaca nasze spojrzenie na świat. Każda czytelnicza podróż uczy czegoś nowego. Tym razem chcemy wspólnie dowiedzieć się, w jaki sposób lepiej zadbać o naszą Ziemię i wszystkie istoty, dla których Błękitna Planeta jest domem. Dla uczestników 4. edycji DobraNocki w Maius zostały przygotowane zajęcia w trzech grupach warsztatowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) zapraszamy na zajęcia „Dom Lolka”. Lolek to pies o wielkim sercu, które niestety zostało zranione przez ludzi. Czy Lolek znajdzie w końcu swój dom i swojego człowieka? Przekonamy się o tym na zajęciach.
Do „Leśnego zakątka” zapraszamy dzieci z I, II i III klasy szkoły podstawowej. Uczestnicy tej grupy zostaną zabrani w samo serce tętniącego życiem lasu. Na zajęciach będą też mogli stworzyć swój własny mikrolas.
Grupa trzecia, do której zapraszamy uczniów IV, V i VI klasy podstawowej, będzie mogła poznać „Zwierzęce sprawy”. Podczas zajęć usłyszymy m.in. historię foki, która zaplątała się w śmieci pozostawione przez ludzi. Wspólnie zastanowimy się też, jak mogłaby wyglądać rozprawa sądowa z foką w roli oskarżycielki.

W trakcie warsztatów dla dzieci ich rodzice również będą mogli wziąć udział w dedykowanym dla nich wydarzeniu. Opiekunów zapraszamy na spotkanie z elementami warsztatów wokół literatury dziecięcej, zorganizowane przez poznańskie wydawnictwo Zakamarki.

Zapisy na wydarzenie należy kierować pod adres ekopowiesci.zapisy@gmail.com. Prosimy o zawarcie w wiadomości imienia, nazwiska i wieku dziecka, oraz nr kontaktowego do opiekuna.
Warunkiem uczestnictwa jest obecność rodziców (zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych) lub przekazanie organizatorom pisemnej zgody rodzica na udział dziecka w wydarzeniu, której wzór udostępniają organizatorzy. Można ją wypełnić na miejscu, przesłać lub dać dziecku do przekazania. Punkt informacyjny będzie czynny od godz. 16 w holu budynku (wejście od ulicy Fredry).

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w ramach Festiwalu Fabuły, organizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Zachęcamy do udziału!
Zespół DobraNocki Maius

 

Zobacz miejsce wydarzenia

Zobacz także