DobraNocka w Maius – akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci

ul. Fredry 10, Poznań mapa

sobota 14.05.2016

DobraNocka w Maius - akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci. Książki dla Dzieci w Poznaniu

Książkowe Podróże. II edycja DobraNocki w Maius. Czytać to znaczy podróżować, odkrywać nieznane dotąd światy, poszerzać horyzonty.

Dlatego druga edycja studenckiej akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, czyli DobraNocka w Maius, odbędzie się pod hasłem „Książkowe Podróże”. Dzieci będą mogły na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM przeżyć prawdziwą przygodę. Start 14 maja o godz. 17.00.

Akcja jest adresowana do uczniów poznańskich szkół podstawowych i przedszkoli, a udział w niej jest bezpłatny. W 2015 roku zainicjowali ją studenci filologii polskiej o specjalności krytyka i praktyka literacka we współpracy z 76. Szczepem Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych ZHP. Po udanej pierwszej edycji, cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, postanowili DobraNockę kontynuować, wzbogacając program wydarzenia. W tym roku między innymi: wspólne czytanie niezwykłych opowieści, gry i zabawy w oparciu o wybrane lektury, zajęcia ruchowe, warsztaty plastyczne… A wszystko w specjalnie odmienionej na ten dzień przestrzeni zabytkowego Collegium Maius. Każda grupa wiekowa (przedszkolna, klasy 1-3, klasy 4-6) pod okiem studentów, animatorów i instruktorów harcerskich wybierze się w magiczną podróż jednym ze środków transportu. Szykują się podniebne wojaże, morskie wyprawy piratów i zwiedzanie świata z książek o Harrym Potterze. Wspólna zabawa potrwa do ok. godz. 20.00. Wydarzenie stanowi zapowiedź Nocy Muzeów. Jego koordynatorem ze strony Wydziału jest prof. Przemysław Czapliński. Patronat nad wydarzeniem objęły następujące wydawnictwa: Zakamarki, Media Rodzina, Zielona Sowa, Publicat.

Warunkiem uczestnictwa jest obecność rodziców (zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych) lub posiadanie przez dzieci pisemnej zgody rodzica na udział w wydarzeniu, której wzór udostępniają organizatorzy. Można ją wypełnić na miejscu, przesłać lub dać dziecku do przekazania. Punkt informacyjny będzie czynny od godz. 16.00 w holu budynku (wejście od ulicy Fredry). Mile widziane wstępne zgłoszenia, zwłaszcza w przypadku uczestnictwa grup zorganizowanych, na mejl: dobranocka.maius@gmail.com. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem 502 319 955 lub 509 976 076.

Więcej informacji znajduje się na stronach:
www.facebook.com/DobraNocka-w-Maius i www.facebook.com/events

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Harmonogram akcji „DobraNocka w Maius 2016”
14 maja 2016 roku
16.00 – otwarcie Punktu Informacyjnego w holu Collegium Maius
17.00-19.30 – Książkowe Podróże: zajęcia w trzech grupach wiekowych
19.30 – podsumowanie zajęć
19.45-20.30 – wspólne zabawy ponad podziałami wiekowymi

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie