Dialog zamiast kar-warsztat z Zofią Schacht Petersen (autorka książki)

Przestrzeń dla Rodziny, Warszawa, Przy Bażantarni 11, lok. B2
🗺
📅 wtorek 13.02.2018
Dialog zamiast kar-warsztat z Zofią Schacht Petersen (autorka książki)

Drodzy Rodzice zapraszamy Was serdecznie na warsztat z Zofią Schacht Petersen (wcz. Zofia Żuczkowska) – certyfikowaną trenerką NVC oraz autorką książki „Dialog zamiast kar” i Joanną Ogrodowską (psychoterapeutką, certyfikowaną trenerką Family Lab Polska).

– Czym jest dialog? Jak go odnaleźć? – Jak mówić do dziecka, by być usłyszanym oraz jak słuchać żeby je usłyszeć, czyli o współpracy i budowaniu wzajemnego kontaktu między dorosłymi a dziećmi? – Jak wspierać kompetencje komunikacyjne u dzieci?

Zapraszamy na praktyczny warsztat dialogu, który ożywia kontakt między ludźmi. Taki dialog potrzebny jest dzieciom, wspiera ich zaufanie do siebie i innych, wzmacnia naturalne społeczne kompetencje, z którymi wszyscy przychodzimy na świat. Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą doświadczać kontaktu z dzieckiem opartego na szacunku i rozmowie, bez nagród i kar. Podczas spotkania Zosia i Joanna podzielą się swoim doświadczeniem w pracy z dorosłymi i dziećmi, którzy doświadczają piękna takiej relacji.

KIEDY: 13.02.2018 r. (wtorek) w godz. 17:00 – 21:00

GDZIE: Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, środkowa turkusowa furtka)

KOSZT: 180 zł Maksymalnie 12 osób w grupie.

Czy i jak motywować dzieci

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY mailem lub SMS’em: e-mail: joanna@manzana.org.pl tel.: 600 045 655 W zgłoszeniu proszę podać: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz e-mail, tytuł wydarzenia.

Info: Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Prowadząca: Zofia Schacht-Petersen – certyfikowana trenerka Nonviolent Communication (Porozumienia bez Przemocy), mediatorka (SMR), doradca rodzinny (KUL), z wykształcenia polonistka (UJ), dziennikarka, redaktor w pismach parentingowych i life stylowych. „Od 2003 roku poznaję i wdrażam w praktyce Nonviolent Communication współpracując głównie ze skandynawskimi trenerami NVC. Jestem autorką artykułów poświęconych NVC publikowanych w magazynach pedagogicznych oraz dwóch książek „Wychowanie bez klapsa” (2006) oraz „Dialog zamiast kar” (2014)”. Od 2006 organizuje w Polsce a od 2010 roku współprowadzi treningi NVC dla całych rodzin – Family Camp, a także, od 2008 roku, intensywne treningi NVC dla osób indywidualnych i dla par. Razem z mężem Karstenem Schacht-Petersenem pracuje według własnego autorskiego programu nauczania NVC: „Kroki do kontaktu”. Dodatkową inspiracją w ich pracy jest teoria dialogu i terapia „Imago”, a także koncepcja kształtowania relacji rodzinnych i wspierania naturalnych społecznych kompetencji dziecka opracowana przez duńskiego pedagoga Jesper Juula. Od 2010 roku prowadzi w Polsce tematyczne szkolenia dla rodziców oraz nauczycieli szkół i przedszkoli pod nazwą Szkoła Empatii (https://www.facebook.com/Szkoła-Empatii-175512989286366/)