Darmowe zajęcia dla dzieci z projektowania, tworzenia i kreatywnego myślenia. Zagłosuj na projekt!

poniedziałek 05.08.2019 do wtorek 10.09.2019

Darmowe zajęcia dla dzieci z projektowania, tworzenia i kreatywnego myślenia

Akademia Czarodziej chce zorganizować darmowe zajęcia dla dzieci z projektowania, tworzenia, kreatywnego myślenia przy wykorzystaniu innowacyjnego plotera CNC oraz drukarki UV! Jedyne takie warsztaty w Polsce!

Pomóżmy im i zagłosujmy na projekt! To jedyna firma z Krakowa z projektem społecznym dla dzieci, biorąca udział w konkursie!

Głosowanie jest oczywiście darmowe, głosować można raz dziennie, codziennie aż do 10.09.2019.

To firma rodzinna zajmująca się od dawna sprzedażą artykułów dla dzieci. Rozwinęli również wypożyczalnię artykułów dla dzieci i rodziców takich jak: odciągacze pokarmu, wagi dla noworodków, inhalatory, foteliki samochodowe, wózki nosidła turystyczne itp. Duży nacisk kładzie na bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach i jazdę tyłem do kierunku jazdy  i często nieodpłatnie wykładamy na ten temat w szkołach rodzenia. Czynnie uczestniczymy w Warsztatach Bezpieczny Maluch. Są rodzicami trójki dzieci w wieku 15,11 i 1,5 roku.

Dwa lata temu zakupili ploter laserowy i zaczęli wytwarzać kreatywne zabawki dla dzieci stworzone przede wszystkim z drewna takie jak laptop, smartfon, tablet do malowania kredą jak również klocki drewniane do malowania kredą, zestawy kreatywne i ozdoby dla dzieci inne. Produkty można znaleźć na stronie Deku.pl.

Organizatorzy mówią: Nasz 11 letni syn niejednokrotnie bierze czynny udział w naszych projektach. W zeszłym roku Filip sam narysował na kartkach projekt szopki bożonarodzeniowej, rozrysował na poszczególne elementy i zwymiarował. Nasz grafik przełożył to na komputer, wyciął laserem. Syn zabrał poszczególne elementy na zajęcia do szkoły skleił i ozdobił i tak powstała szopka. 

Byliśmy bardzo zaskoczeni jak Filip poradził sobie z takim projektem i potrafił zaplanować, rozrysować, biorąc pod uwagę że cały projekt był przestrzenny, musiał stworzyć całą siatkę szopki i ją zwymiarować. To dało nam do myślenia

Zaczął nam kiełkować pomysł stworzenia Akademii Małego Grafika, ale nie będzie to zwykła nauka grafiki komputerowej. Pragniemy stworzyć miejsce, gdzie dziecko nauczy się grafiki, myślenia przestrzennego, stworzy własny projekt – zaprojektuje go na komputerze, następnie ten projekt wytnie laserowo, poskłada, poskleja i ozdobi poprzez stworzenie wydruków na specjalnej drukarce UV, która daje możliwość wykonywania wydruku  na wielu materiałach między innymi na drewnie, sklejce, akrylu, plastiku. 

Mamy również niewielkie studio fotograficznie, w którym dzieci będą mogły nauczyć się tworzenia zdjęcia produktowego przedmiotu jakie zrobiły. 

Dzieciaki będą mogły poznać, a co najważniejsze przejść cały proces od pomysłu poprzez zaprojektowanie, stworzenie i wykończenie i stworzenie zdjęć wizerunkowych wyprodukowanych przedmiotów. A na koniec będą mogły zabrać wyprodukowany przedmioty do domu. Najpierw oczywiście będą musiały nauczyć się projektować na komputerze, ale już od pierwszych zajęć będą nie tylko projektować ale od razu wycinać proste projekty, tak aby zajęcia były urozmaicone, ciekawe i aby dziecko wiedziało do czego dążymy.

Aby stworzyć takie miejsce musimy wyremontować salę, stworzyć zaplecze sanitarne a przede wszystkim wyposażyć pracownię w sprzęt komputerowy,drukarkę uv do tworzenia nadruków na stworzonych przedmiotach  i to wszystko musi być dostosowane i bezpieczne dla dzieciaków.

Niestety jesteśmy za małą firmą aby samemu udźwignąć taką inwestycję i szukamy dotacji na utworzenie naszej wymarzonej pracowni.

Wygrana w konkursie pozwoliłaby nam stworzyć pracownię, z której mogłyby korzystać dzieciaki i my. W głowach powstaje nam wiele pomysłów ciekawych zajęć oprócz zajęć które opisaliśmy powyżej planujemy stworzyć bardzo ciekawe i  na czasie, a zarazem rozwijające, uczące kreatywnego i logicznego myślenia warsztaty “Tworzenia gier planszowych”. Będziemy chcieli zaprosić twórców gier, którzy urozmaicą nasze spotkania.

Pierwszy pomysł na stworzenie gry już mamy to edukacyjna gra dla małych żeglarzy. Inspiracją oczywiście znowu nasze dzieciaki, które żeglowały i brały udział w zawodach żeglarskich dla dzieci. Żeglarstwo to nie tylko miłe spędzenie czasu ale również ciężka praca i wiele godzin nauki żeglowania. Gra ma pomóc w opanowaniu zasad żeglowania oraz nauczenia kodeksu żeglarskiego i przepisów. Pomysł powstał trzy lata temu i może nadejdzie czas na jego zrealizowanie. 

Kolejne zajęcia chcielibyśmy ukierunkować na modelarstwo, gdzie nasza pracownia świetnie pomogłaby fanom i entuzjastom modelarstwa na tworzenie nowych modeli.   

Darmowe zajęcia dla dzieci z projektowania, tworzenia i kreatywnego myślenia

Projekt trwałby od 02.2020-08.2020r. w trzech cyklach:

– ferie zimowe 2020, które w województwie małopolskim wypadają 27.01-09.02.2020 i wtedy moglibyśmy stworzyć pierwsze intensywne zajęcia.

– kursy semestralne, które trwałyby od lutego do czerwca 2020, byłyby to zajęcia popołudniowe. Zajęcia byłyby dla  grup 10-15 osób.

– kursy wakacyjne w ramach wakacji w mieście.  Wiadomo, że w okresie wakacyjnym nie wszystkie dzieci wyjeżdżają na wakacje a nawet jak wyjeżdżają to nie na całe dwa miesiące . Dlatego u nas będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć.

Zajęcia byłyby o zróżnicowanej tematyce w zależności od zainteresowań dzieci. Przewiduje się, że w ramach projektu weźmie udział około 100-200 dzieci, ilość uzależniona jest od rodzaju zajęć. Po zakończeniu projektu planowane jest stworzenie dla najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych dzieci darmowych zajęć w okresie semestru zimowego 2020/2021, które będą odbywały się raz w tygodniu.

Więcej informacji i GŁOSOWANIE tutaj!

Darmowe zajęcia dla dzieci z projektowania, tworzenia i kreatywnego myślenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie