CZYTATY wracają. CZYTATY 6 zmysłów w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich (wejście od pl. Wolności) mapa

sobota 23.07.2022 do sobota 06.08.2022

CZYTATY wracają. CZYTATY 6 zmysłów w Bibliotece Raczyńskich

Skąd się biorą kolory? Jak powstają dźwięki? Czy w buzi są kubki? Dlaczego odczuwamy świat zmysłami? O tym porozmawiają dzieci i dorośli podczas kolejnej edycji CZYTATÓW w Bibliotece Raczyńskich.

CZYTATY rozpoczęły się w Bibliotece Raczyńskich w 2017 roku i przez lata zyskały wiernych odbiorców. Tematami poprzednich edycji były baśnie, nauki przyrodnicze i matematyczne, a w ubiegłym roku muzyka. W tym roku przyszedł czas na zmysły.

Od lipca do października w wybrane soboty spotykać się będziemy na zajęciach poświęconych zmysłom. Będą ciekawostki, wspólne czytanie, a także eksperymenty. Na dzieci i rodziców czekają zajęcia, podczas których sprawdzimy działanie różnych zmysłów: słuchu, węchu, smaku czy zdolności patrzenia i dostrzegania. Zaprosimy m.in. na warsztaty wykonywania okładek do ulubionych książek, w których zastosowane będą różne faktury oraz warsztaty opisywania filmu i obrazu – mówi dyrektor Biblioteki Raczyńskich Anna Gruszecka.

Piękne wnętrza zmodernizowanego historycznego gmachu Biblioteki Raczyńskich, w których odbędą się spotkania, pomogą wykształcić jeszcze jeden zmysł – zmysł wrażliwości i dobrego smaku. Punktem wspólnym wszystkich wydarzeń będzie wspólne czytanie. Bibliotekarze wierzą, że zaproponowane podczas spotkań książki pozwolą małym i większym czytelnikom jeszcze lepiej zgłębić świat zmysłów i literatury: pięknej i popularnonaukowej. Przewodnikami po świecie zmysłów będą edukatorzy i artyści, m.in. pisarka Joanna Krzyżanek, muzycy z poznańskiej opery, edukatorzy z Muzeum Narodowego i Laboratorium Wyobraźni. Tegoroczne CZYTATY będą więc połączeniem informacji z pogranicza biologii i fizyki z kreatywnymi działaniami plastycznymi, literackimi i eksperymentami naukowymi. Zapowiadają się wyjątkowo zmyślnie!

CZYTATY wracają. CZYTATY 6 zmysłów w Bibliotece Raczyńskich

Najbliższe spotkania w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności:

23 lipca, godz.12.00 CZYTATY 6 zmysłów: węch. Warsztaty z Małym Inżynierem.

6 sierpnia, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: wzrok. Warsztaty z patrzenia Katarzyną Drozdowską-Sawińską z Muzeum Narodowego.

20 sierpnia, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: smak. Warsztaty o dobrym smaku z Joanną Krzyżanek.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

10 września, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: dotyk. Warsztaty rękodzielnicze z Jagodą Kają (Jagoda nie porzeczka).

Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców. Wstęp wolny. Szczegóły na www.bracz.edu.pl

CZYTATY wracają. CZYTATY 6 zmysłów w Bibliotece Raczyńskich

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

fot. Biblioteka Raczyńskich materiały archiwalneCZYTATY wracają. CZYTATY 6 zmysłów w Bibliotece Raczyńskich

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Biblioteka Raczyńskich

Adres:

Plac Wolności 19 / Al. Marcinkowskiego 23/24
PoznańKontakt:

61 852 98 68 (sekretariat),61 885 89 55 (dział promocji)
sekret@bracz.edu.pl
http://www.bracz.edu.pl