Czym są probiotyki i w jaki sposób wspierają organizm?

Czym są probiotyki i w jaki sposób wspierają organizm?

📅 środa 10.04.2019 do wtorek 16.04.2019
Czym są probiotyki i w jaki sposób wspierają organizm?

W czasach, kiedy coraz większą wagę przykłada się do składu spożywanych produktów, rodzice chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki do rozwoju. Wsparciem w uzupełnieniu codziennej diety zarówno dorosłych, jak i ich pociech mogą być probiotyki. Jakie korzyści zdrowotne z nich płyną?

Czym tak naprawdę są probiotyki?
Probiotyki to żywe drobnoustroje – głównie bakterie – które po spożyciu we właściwej ilości mogą przynieść korzyści zdrowotne. Mogą być zawarte w żywności, takiej jak naturalny kefir kapusta kwaszona czy ogórki, lub przyjmowane jako suplementy diety stanowiące uzupełnienie codziennego odżywiania. Więcej informacji na ten temat można przeczytać, wchodząc na stronę internetową http://wybieramprobiotyk.pl/artykuly/.

Jakie zalety płyną ze stosowania probiotyków?
Aby substancja mogła zadziałać jak probiotyk, musi przetrwać kwaśne środowisko żołądka i zwiększyć liczbę dobrych bakterii w jelitach. Ponadto probiotyczne drobnoustroje mogą rosnąć (tworząc kolonie) i przyczepiają się do maleńkich kosmków, które istnieją w jelitach. Mogą wytwarzać związki chemiczne, które zabijają pasożyty wywołujące złe samopoczucie i choroby, takie jak wirusy i biegunki. Bakterie probiotyczne mogą zmniejszyć stan zapalny, pomóc schudnąć, a także zmniejszyć ryzyko cukrzycy i chorób serca. Niektórzy specjaliści od chorób trawiennych zalecają suplementy probiotyczne w przypadku zaburzeń, z którymi ni do końca radzi sobie medycyna konwencjonalna, takie jak chociażby zespół jelita drażliwego. Liczne badania naukowe potwierdziły, że terapia probiotyczna może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości żołądkowo-jelitowych, opóźnić rozwój alergii u dzieci oraz leczyć i zapobiegać zakażeniom pochwy i dróg moczowych u kobiet.

Jakie choroby można pokonać lub złagodzić, sięgając po probiotyki?

Do najważniejszych chorób, które można eliminować przy wzbogaceniu diety probiotykami, należą dolegliwości takie jak: biegunka, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, H.pylori (przyczyna wrzodów), infekcje pochwy, infekcje dróg moczowych, nawrót zapalenia pęcherza moczowego, zakażenie przewodu pokarmowego wywołane przez Clostridium difficile, egzema u dzieci – więcej na ten temat można przeczytać na stronie http://wybieramprobiotyk.pl/2018/05/29/probiotyki-dla-dzieci/.

Wybieram probiotyk – blog o pozytywnym wpływie dobrych bakterii na zdrowie człowieka
Jak wynika z licznych źródeł, terapia probiotyczna może pomóc osobom z chorobą Crohna i zespołem jelita drażliwego. Niektóre probiotyki mogą pomóc w utrzymaniu remisji wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i zapobiec nawrotowi choroby Leśniowskiego-Crohna, a także nawrotowi zapalenia woreczka. Co więcej probiotyki mogą być również przydatne w utrzymaniu zdrowia układu moczowo-płciowego. Podobnie jak przewód jelitowy, pochwa jest doskonale zrównoważonym ekosystemem. Dominujące szczepy Lactobacilli zwykle powodują, że są one zbyt kwaśne, aby umożliwiły przetrwanie szkodliwym mikroorganizmom. Jednak istnieją czynniki, które mogą zaburzyć mikroflorę, takie jak antybiotyki, środki plemnikobójcze i pigułki antykoncepcyjne. Leczenie probiotyczne przywraca równowagę mikroflory, może być pomocne w takich typowych problemach układu moczowo-płciowego kobiet.

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent