Czy istniały smoki? Przyrodniczy pokaz dla dzieci

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

niedziela 28.08.2022

8

Czy istniały smoki? Przyrodniczy pokaz dla dzieci

Każde dziecko potwierdzi, że smoki istniały i jako dowód poda mieszkańca Wawelskiego Wzgórza ziejącego ogniem do dziś. Skąd się wzięły wierzenia w smoki i bazyliszki? Dlaczego zamieszkały w bajkach i legendach? Czy wiara w nie ma uzasadnienie w rzeczywistości? Żeby się tego dowiedzieć warto przyjść na pokaz przyrodniczy pt. „Czy istniały smoki?” do Zamku Żupnego w Wieliczce. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.

Pierwszy pokaz dla dzieci miał miejsce 17 lipca 2022 r. o godz. 10.00 i 11.00. Fascynującą historię tych niesamowitych zwierząt przybliżył autor prezentacji Piotr Witalis.

Można było zobaczyć m.in.: bazyliszka, łuskowca, latającego smoka, odcisk łapy tajemniczego stwora  czy też naturalne czaszki wielkich zwierząt: hipopotama, wielbłądozwierza i nosorożca włochatego – jednego z największych, po mamutach, zwierząt epoki lodowcowej.

Prezentowane okazy pochodzą ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz zbiorów prywatnych.

Kolejne pokazy z opowieścią będą miały miejsce w lipcu, w dniach:  19, 20, 21, 22 i  w sierpniu, w dniach: 11, 12, 14, 28, 30 i 31 o godz. 10.00 i 11.00.

Prezentowane eksponaty można oglądać (bez opowieści ) do 31 sierpnia.

Pokaz towarzyszy wystawie „Ze snu czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki”, znanego śląskiego prymitywisty, którego obrazy wypełnione są fantastycznymi zwierzętami. Warto udać się na wystawę i ich poszukać.

Fot. Latający smok /szybująca jaszczurka  Draco fimbriatus, (Uniwersytet Jagielloński, Centrum Edukacji Przyrodniczej), fot. D. Kołakowski

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumpokazysmoki