Czwarty Poznański Tydzień Rodziny

Czwarty Poznański Tydzień Rodziny

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań
🗺 mapa
📅 sobota 21.05.2016
bezpłatne
Czwarty Poznański Tydzień Rodziny
W dniach 15.05-1.06 2016 r. odbędzie się Czwarty Poznański Tydzień Rodziny, w ramach którego, już po raz drugi,  Brama Poznania przygotowała szereg specjalnych atrakcji dla rodzin.
Podczas Czwartego Poznańskiego Tygodnia Rodziny, działania adresowane do rodzin w Bramie Poznania będą bezpłatne, jednak wcześniej należy zgłosić swoje uczestnictwo pod numerem telefonu 61 647 76 34 (Biuro Obsługi Klienta) lub w Punkcie Informacji w holu głównym Bramy Poznania. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram oferty dla rodzin podczas Czwartego Poznańskiego Tygodnia Rodziny
15.05, godz. 11.00-12.15 „Na tropie budowniczych” – oprowadzanie dla rodzin po ekspozycji Bramy Poznania
15.05, godz. 16.00-17.15 „Na tropie budowniczych” – oprowadzanie dla rodzin po ekspozycji Bramy Poznania
21.05, godz. 10.30 -11.30 „Karawana opowieści” w Bramie Poznania – oprowadzanie dla rodzin przez seniorów-wolontariuszy po ekspozycji Bramy Poznania
21.05, godz. 12.00-13.00 „Karawana opowieści” w Bramie Poznania – oprowadzanie dla rodzin przez seniorów-wolontariuszy po ekspozycji Bramy Poznania
21.05, godz. 11.00-15.00 „Kamień, papier, nożyce” – animacje dla rodzin w Bramie Poznania

 

Opis zajęć:
 „Karawana opowieści” w Bramie Poznania
Na ekspozycji w Bramie Poznania spotkacie wyjątkowych przewodników – Seniorki i Seniorów. Wspólnie z nimi zwiedzicie salę Gród i Woda, i wysłuchacie opowieści o piastowskim grodzie, jego pierwszych władcach, i mieszkańcach oraz wyjątkowych wydarzeniach. Szczególnie serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków z wnuczętami. Opiekunowie również uczestniczą w oprowadzaniu.
Animacje dla rodzin w Bramie Poznania
Zapraszamy na rodzinny warsztat – zagrajcie z nami! Wylosujcie zadanie i jeden z przedmiotów – papier, kamień lub nożyce, dobierzcie wspólnie najpotrzebniejszą rzecz i podejmijcie rodzinne wyzwanie! Brzmi bardzo tajemniczo, ale tak naprawdę potrzebujecie tylko swojej wyobraźni.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Zdjęcia: Ł. Gdak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie