„Cyrkostrada” – ostatnia w tym roku premiera Teatru Powszechnego w CK Zamek w Poznaniu!

Sala Wielka, CK Zamek mapa

sobota 10.12.2016

5 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe)

Cyrkostrada

„Cyrkostrada” to pomysł zrodzony z inspiracji „La stradą” Felliniego, osnuty wokół toposu wędrówki. Na scenie zobaczymy aktorów-seniorów i aktorów-dzieci, czyli zespół znany już poznańskiej widowni z poprzednich spektakli Iwony Pasińskiej, realizowanych w CK ZAMEK. Tym razem grupa spotka się na polu Nowego Cyrku. Narracja i dramaturgia spektaklu została zbudowana z najpiękniejszych i najokrutniejszych wspomnień z życia performerów-seniorów. Wędrówka przez ich doświadczenia ma sprowokować do refleksji i pytań o chwile w naszej egzystencji ważne, które po latach takimi być przestały, o chwile przypadkowe, które zmieniły bieg naszego losu, o chwile słabości i upadków, które okazały się wzmocnieniem, o chwile szczęścia, który stały się przyczyną pasma nieszczęść. Estetyka oraz konwencja przedsięwzięcia jest oparta o stylistykę sztuki cyrkowej.

Opieka artystyczna: Iwona Pasińska – choreograf, teatrolog, wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, założycielka grupy Movements Factory. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obszarem jej badań i jednocześnie tematem pracy doktorskiej była ekspresja ciała współczesnego tancerza-aktora w przestrzeniach teatrów tańca oraz teatrów dramatycznych. Jest autorką edukacyjno-artystycznych projektów, aktywizujących motoryczną kreatywność w grupach zagrożonych wykluczeniem, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów i juniorów. Współpracowała z wieloma scenami w całej Polsce. Przez wiele lat była pierwszą solistką w Polskim Teatrze Tańca. Od tego sezonu artystycznego jest jego dyrektorką.

Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – całorocznego, autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, złożonego ze spektakli tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

kiedy: 10.12., g. 20
gdzie: Sala Wielka
bilety: 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe)

Do zobaczenia w Zamku!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
„Cyrkostrada” – ostatnia w tym roku premiera Teatru Powszechnego w CK Zamek w Poznaniu!

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Kultury ZAMEK to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Co roku organizujemy około 2500 wydarzeń, które tworzymy z myślą o naszych gościach. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, …

Więcej

Adres:

ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań


Kontakt:

61 64 65 272
informacja@ckzamek.pl
http://ckzamek.pl/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:cyrkteatr