Cykl warsztatów Natura w sztuce

Cykl warsztatów Natura w sztuce

Galeria Bronowice i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
🗺 mapa
📅 sobota 31.07.2021 do niedziela 01.08.2021
Cykl warsztatów Natura w sztuce
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie startuje z cyklem letnich warsztatów „Natura w sztuce”. ASP we współpracy z Galerią Bronowice oraz Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kreatywnych i artystycznych działaniach w naturze i z naturą.

Odbywające się przez całe wakacje warsztaty nawiązują do wystaw i działań Akademii, są prowadzone przez jej dydaktyków. Cykl spotkań będzie stanowił niezwykłą okazję do zabawy i poszerzenia zasobów artystycznej wyobraźni, a także możliwość zyskania wiedzy i artystycznych kompetencji.

Warsztaty są bezpłatne. Aby wziąć udział w wydarzeniach w Ogrodzie Botanicznym, należy w danym dniu zakupić bilet wstępu do Ogrodu.

W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapisy na wszystkie warsztaty pod adresem: kulturystyka@asp.krakow.pl
W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy i terminu warsztatów oraz imiona i nazwiska  zgłaszanych osób.

17 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
Czy zastanawialiście się kiedyś, co zostawia ślad na papierze? I czy można rysować czymś więcej niż ołówkiem, węglem czy kredką? W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do wykonania własnych narzędzi rysunkowych. Będziemy tworzyć narzędzia do rysowania z bardzo nietypowych przedmiotów. Przekonamy się, czy da się rysować patykiem, piórkiem lub pałeczką do sushi.

18 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do przyglądania się roślinom. Przyjrzymy się, jak tworzyli własne zielniki Stanisław Wyspiański czy Maria Sibylla Merian. Będziemy poszukiwać roślin ze wspaniałymi kwiatami i oryginalnymi liśćmi. Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł stworzyć własną kolekcję swoich ulubionych roślin.

31 lipca (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
W ramach warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do tworzenia Mikro i makro- kosmosów na wielką skalę.  Będziemy tworzyć wspólną instalację naśladującą dżunglę, polegające na wielkoformatowej wycinance. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własną przestrzeń, którą później będzie mógł połączyć z pozostałymi uczestnikami.

01 sierpnia (11.00, 13.00, 15.00), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przed nami wielkoformatowe malowanie. Podczas warsztatów będziemy przyglądać się naturze z bliska. Będziemy tak blisko, jak tylko to możliwe. Przyjrzymy się  kwiatom, łodygom i liściom przez szkła powiększające, a następnie będziemy malować wielkoformatowe, abstrakcyjne, inspirowane wcześniejszymi obserwacjami obrazy.

21 sierpnia  (11.00, 13.00, 15.00), Galeria Bronowice
Czy można stworzyć portret z owoców i warzyw? A kwiatów, ptaków lub zwierząt? Takiej próby podejmiemy się podczas warsztatów, w ramach których zaprosimy dzieci i młodzież do nauki kolażu. Będziemy wycinać, przyklejać i tworzyć fantastyczne portrety i autoportrety, a przy okazji zapoznamy się z wspaniałą twórczością malarza Giuseppe’a Arcimbolda.

22 sierpnia (11.00, 13.00, 15.00), Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
W ramach ostatnich letnich warsztatów zaprosimy dzieci i młodzież do wymyślenia i stworzenia fantazyjnych roślin. Spróbujemy połączyć kilka roślin w jedną i będziemy mieszać ich cechy, kształty oraz kolory. Zapraszamy do eksperymentowania!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie