Cotton-art – weekendowe warsztaty

Łódź, ul. Piotrkowska 282 mapa

niedziela 18.12.2016

14 zł

tkanina sztuka

Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na spotkania ze „sztuką włókna” – cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Uczestnicy będą mogli podjąć samodzielne próby tworzenia małych form kompozycji przestrzennych z tradycyjnych surowców włókienniczych i niekonwencjonalnych materiałów oraz poznać podstawowe sploty tkackie i dziewiarskie, wykonać miękką biżuterię bądź drobne przedmioty dekoracyjne.

18.12.2016, niedziela
godz. 12.00 – 14.00

COTTON-ART – weekendowe warsztaty artystyczne dla dorosłych i młodzieży szkół średnich

W najstarszej i najdłużej działającej w Łodzi fabryce wyrobów bawełnianych, trzecich co do wielkości zakładach bawełnianych przed I wojną światową, a po II wojnie światowej należących do najstarszych przedsiębiorstw w branży bawełnianej w Polsce będziemy mogli poznać technikę aplikacji, filcu, haftu, malowania i drukowania tkanin.
Wszystkie realizacje stają się własnością uczestników naszych warsztatów artystycznych.

Celem warsztatów jest poszerzenie ogólnych wiadomości o sztukach pięknych oraz rozwijanie własnych pasji i zainteresowań wynikających z obcowania z tkaniną unikatową. Są one także okazją do wzajemnej integracji i formą przyjemnego spędzenia wolnego czasu.

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska, artysta plastyk, realizatorka warsztatów plastycznych.

Najbliższe warsztaty:

18.12.2016 r.
„Świąteczne ucztowanie”

W czasie zajęć warsztatowych stworzymy dekoracyjne formy przestrzenne z niekonwencjonalnych materiałów i tradycyjnych surowców włókienniczych używając różnorodnych technik (wiązanie, klejenie, zszywanie, przeplatanie, wycinanie).

29.01.2017 r.
„Siła barwy”

Na styczniowych warsztatach wykonamy prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości – kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby,
Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja:
tel.: (42) 684 61 15
e-mail: dzial.oswiaty@muzeumwlokiennictwa.pl
Oprowadzanie po wystawie z pracownikiem Działu Oświaty w jedną niedzielę każdego miesiąca w godz. 12.00 – 14.00.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centralne Muzeum Włókiennictwa - logo czarno-białe

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Siedzibą muzeum jest "Biała Fabryka" - okazały czterokondygnacyjny kompleks klasycystycznych, biało tynkowanych (stąd nazwa) budynków, jeden z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Zbudowany w latach 1835-39 przez Ludwika Geyera, mieścił pierwszą w Łodzi mechaniczną …

Więcej

Adres:

ul. Piotrkowska 282
93 - 034 Łódź


Kontakt:

42 684 33 55
edukacja@muzeumwlokiennictwa.pl
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl
facebook