Co nam mówi niebo. Fascynująca i nieco baśniowa książka o astronomii

piątek 08.09.2023 do piątek 22.09.2023

Co nam mówi niebo. Fascynująca i nieco baśniowa książka o astronomii

Niektórzy mówią, że Co nam mówi niebo jest dla historii astronomii tym, czym Świat Zofii dla filozofii. Przekonaj się, czy mają rację!

Książka przybliża dzieciom skomplikowane zagadnienia w zrozumiały i atrakcyjny sposób. Jest pełna fascynujących opowieści, które inspirują i poszerzają horyzonty w niezwykle wciągający sposób. Dodatkowym atutem są ilustracje, które przyciągną uwagę nawet najbardziej wybrednych czytelników!

William to dziewięciolatek, który ma wszystkiego dość. Są wakacje, jego rodzice muszą pracować, a on został wysłany do zrzędliwej ciotki, która nie lubi dzieci. Jednak szalona ciotka wie co nieco o… astronomii. Dzięki temu zapowiadający się straszliwie tydzień zmienia się w pasjonującą przygodę wypełnioną opowieściami o grawitacji, gwiazdach, kosmosie, Galileuszu, Koperniku i innych sławnych naukowcach. Wraz z Williamem dzieci uczą się o Ziemi i jej miejscu we wszechświecie.

Astronomia to nauka, która towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Poznawanie jej tajemnic to także fascynująca historia badań, hipotez i odkryć, czasem również ślepych uliczek, w które zabrnęła ludzka ciekawość. Przygody małego Williama podczas tygodnia spędzonego pod okiem ciotki Gunvor przedstawiają skomplikowaną układankę praw rządzących Wszechświatem, odkrywanych przez kolejnych uczonych na przestrzeni wieków. Książka uczy, że aby dokonywać wielkich odkryć, trzeba, jak Isaak Newton, opierać się na barkach olbrzymów. To zaś tłumaczy konieczność poświęcania czasu na naukę, świadomość istotnej roli samokształcenia, a to fundament stawiania odważnych pytań i krytycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. – Przemysław Rudź, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, popularyzator nauki

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Gertrude Kiel
Co nam mówi niebo
Ilustracje: Gunvor Rasmussen
Tłumaczenie: Agata Lubowicka
Wiek: 9+
Premiera: 6 września 2023
Wydawnictwo Czarna Owca

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie