Co łączy robota i futbol? Kreatywne warsztaty dla najmłodszych w Concordia Design!

Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3, Poznań mapa

sobota 18.06.2016

35 zł i 40 zł

Podczas zbliżającego się weekendu dla najmłodszych w Concordia Design stawiamy na roboty i futbol! A nawet łączymy oba tematy i zapraszamy na warsztaty z budowania i programowania robotów, które potem wezmą udział w meczu piłki nożnej i będą rywalizować na ilość zdobytych goli…

Nie wierzycie, że najmłodsi potrafią zbudować i zaprogramować robota? Zapraszamy na kreatywne warsztaty do Concordia Design! Grupy warsztatowe zostały podzielone na dwie ze względu na wiek uczestników, na zajęcia zapraszamy dzieci od 5-7 lat (RoboKids) oraz od 7-11 lat (Lego Mindstorms).

1. „Mistrzostwa RoboPiłkarzy”

Data: 18.06.2016

Wiek:  5-7 lat

Godz. 10.00-11.15

Cena: 35 zł

Podczas warsztatów dzieci zbudują robota – piłkarza ze specjalnych inteligentnych klocków. Następnie zaprogramują go, by samodzielnie zdobył jak najwięcej goli. Zajęcia są dla dzieci, które nigdy nie zetknęły się z klockami RoboKids jak i dla tych, którzy chodzą na cykl semestralny. Nie wierzycie, że pięciolatek może stworzyć i zaprogramować własnego robota? Concordia Design zaprasza na warsztaty!

Podczas warsztatów prowadzący kładą duży nacisk przede wszystkim na świetną zabawę, dlatego bez względu na poziom wiedzy, każdy uczestnik będzie zadowolony. Zapraszamy serdecznie dziewczynki i chłopców – programowanie i robotyka jest dla każdego!

1. „Mistrzostwa RoboPiłkarzy”

Data: 18.06.2016

Wiek:  7- 11 lat

Godz. 12.00-14.15

Cena: 40 zł

Na zajęciach zbudują robota piłkarza  z inteligentnych klocków Lego Mindstorms przy pomocy instrukcji obrazkowej. Następnie uczą  się go  programować na komputerze tak, aby w jak najkrótszym czasie wykonał zadanie dnia czyli strzelił jak najwięcej goli do bramki przeciwnika.
Meczowi towarzyszyć będzie wiele emocji i zabawy. Przejście przez cały proces konstruowania i „ożywiania” robota pozwoli dzieciom dowiedzieć się co sprawia, że robot działa oraz w jaki sposób widzi i słyszy i zrozumieć zasadę jak działają roboty. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dzieci rozpoczynających naukę na klockach Lego Mindstorms, jak i dla dzieci, które wcześniej uczestniczyły w podobnych spotkaniach. Dzieci, które mają ochotę rozwijać się w zaawansowanym programowaniu robotów zapraszamy na kursy semestralne gdzie będą mogły jeszcze bardziej udoskonalić umiejętność programowania robotów. Zapraszamy serdecznie dziewczynki i chłopców – programowanie jest dla każdego!

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

kids@concordiadesign.pl