Chiński dla dzieci i młodzieży jesienią

Instytut Konfucjusza w Krakowie mapa

środa 22.09.2021 do czwartek 30.09.2021

Chiński dla dzieci i młodzieży jesienią

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na kursy języka chińskiego. Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego otwiera 2 nowe grupy początkujące: Smoczki kursy dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz Jenoty kursy dla młodzieży w wieku 10-12 lat, zajęcia ruszają w październiku.

Semestr zajęć obejmuje piętnaście godzinnych spotkań w grupach liczących od sześciu do dziesięciu osób. Zajęcia prowadzone są przez lektora chińskiego oraz lektora polskiego. Lektor chiński (native speaker) ćwiczy z uczniami wymowę i pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne, podczas gdy lektor polski wyjaśnia zagadnienia związane z gramatyką oraz kulturą chińską.

Zakres materiału realizowany w trakcie kursów opiera się na podstawie programowej dostosowanej do wieku uczniów oraz zakłada przygotowanie do zdawania międzynarodowych egzaminów certyfikowanych języka chińskiego:  YCT (Youth Chinese Test) oraz HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi).  Formuła zajęć, zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczniów, opiera się na nauce języka przez zabawę.

Grupy początkujące:

  • Smoczki (7-9 lat) – poniedziałek 17:00-18:00.
  • Jenoty (10-12 lat) – środa 18:10-19:10.

Formuła zajęć dla kursantów z grup początkujących wzbogacona jest grami i zabawami opartymi na nauce języka oraz dodatkowymi warsztatami tematycznymi z zakresu  kultury chińskiej. Uczniowie na tym poziomie posługują się podręcznikiem „Język chiński na wesoło” oraz materiałami opracowanymi przez lektorów Instytutu Konfucjusza przeznaczonych do nauki w domu.

Po ukończeniu dwóch semestrów kursu uczniowie będą:

  • posługiwać się około 60 podstawowymi słowami/sformułowaniami dotyczącymi: przedstawiania się, rodziny, zwierząt, części ciała, kolorów, jedzenia, wyposażenia domu oraz przyrządów szkolnych  (starsza grupa wiekowa opanuje więcej słownictwa z podanych zagadnień),
  • umieli posłużyć się w stopniu ograniczonym chińskim zapisem fonetycznym pinyin,
  • rozpoznawać około 25 znaków i kluczy,
  • rozumieć pojęcie klucza,
  • potrafili napisać znaki,  z pamięci, a bardziej skomplikowane – przepisywać w prawidłowy sposób,
  • rozpoznawać podstawowe symbole Chin (m.in.: panda, smok, herbata, Święto Wiosny, chińska kuchnia) i odróżniają je od pojęć związanych z innymi kulturami azjatyckimi,
  • znać podstawowe strategie uczenia się języka chińskiego.

W przypadku ponownego wprowadzenia obostrzeń ze względu na sytuację epidemiologiczną, tryb zajęć stacjonarnych zostanie zmieniony na online. O rozwoju sytuacji oraz przekazywanych wytycznych odnośnie ich organizacji Instytut Konfucjusza będzie informować na bieżąco.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.

Wszystkie informacje dotyczące opłat i szczegółów kursu znajdują się na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty