Carnaval Sztukmistrzów, Lublin

📅 piątek 29.07.2016 do niedziela 31.07.2016
Carnaval Sztukmistrzów

Czekają na nas ulice pełne kolorowych występów dla widzów w każdym wieku – zabawne, ekscytujące, trzymające w napięciu, muzyka na żywo, moc atrakcji dla rodzin i dzieci przygotowanych przez stowarzyszenie Klanza w carnavalowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych i warsztaty kuglarskie prowadzone przez artystów festiwalu. Artyści z różnych stron świata, przedstawienia dniem i nocą, przepiękne miasto, które staje się sceną. Tego można doświadczyć tylko w Lublinie – Mieście Inspiracji.

Ulice i place od dziś przejmują buskerzy tacy jak Goma (Argentyna) ze swoim Atari Show, który potrafi zmienić rzeczywistość w pełną gagów komedię. Uważajcie na fruwające noże – Cotzani & Wendy (Argentyna), walizki – Luigi Ciotta (Włochy) i wiaderka – Betticombo (Francja). Do nieodkrytych dotąd przestrzeni, podwórek i dziedzińców zaprosiliśmy takich artystów jak eVenti Verticali i Collectif Martine à la Plage (wszyscy z Francji).

Nad głowami przechodniów pojawią się ulubieńcy publiczności, niezłomni highlinerzy, którzy przybywają na Urban Higline Festival – największe na świecie wydarzenie poświęcone slackliningowi. W tym roku na linoskoczków czekają taśmy w nowych lokalizacjach. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie spotyka się światowa czołówka zawodników, którzy spacerują po linach zawieszonych wprost ponad ulicami renesansowego Starego Miasta. Odbędą się również pokazy tricków i niezwykłe pojedynki na sztuczki, w tym roku wyjątkowo wykonywane na wysokości kilkunastu metrów.

Nowością będzie również wyreżyserowane na potrzeby Carnavalu przedstawienie w formie Open Stage oraz specjalna strefa chilloutu na Błoniach pod Zamkiem.

Mamy nadzieję, że Carnaval Sztukmistrzów dostarczy Wam magicznych wakacyjnych wspomnień!

Szczegółowe informacje na temat programu tegorocznej edycji festiwalu są dostępne na

www.sztukmistrze.eu