Byli… było… – warsztaty ceramiczne w Białymstoku

ul. Warszawska 19, Białystok mapa

sobota 13.08.2016

10 zł/os

CLZ warsztaty ceramiczne

Czy sztuka może zatrzymać czas? Powstrzymać proces odchodzenia w niepamięć? Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów ceramicznych „byli… było…”, które towarzyszą wystawie pod tym samym tytułem. Inspiracją dla uczestników będą prace Wiesława Szumińskiego oraz wiersze Jerzego Ficowskiego z tomu „Odczytywanie popiołów”.

Zajęcia rozpoczną się od zwiedzania wystawy, rozmowy z autorem prac oraz wspomnienia o Jerzym Ficowskim w dziesiątą rocznicę śmierci poety. Następnie uczestnicy wybiorą jeden z wierszy Ficowskiego, który stanie się inspiracją do stworzenia „glinianej książki”… Nad procesem twórczym będzie czuwał Wiesław Szumiński.

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały potrzebne do zajęć. Po zakończeniu warsztatów prace zostaną wypalone i uczestnicy będą mogli je odebrać.

Wiesław Szumiński
urodził się w 1958 r. w Suwałkach. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie im. A Mickiewicza i w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych powrócił do Suwałk, gdzie mieszka i pracuje od dwudziestu lat. Związany jest z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W suwalskim szpitalu psychiatrycznym od 1993 do 2014 r. realizował program arteterapii dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Tam też prowadził „Galerię bez klamek”. Jest autorem około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa, rzeźb ceramicznych, grafiki i ilustracji książkowej w Polsce (Sejny, Suwałki, Łomża, Kraków, Poznań, Wigry, Krokowa) i za granicą (Ukraina – Kijów, Niemcy – Lipsk nad Odrą, Guterloch, Litwa – Wilno, Bośnia i Hercegowina – Mostar, Sarajewo, Włochy – Triest, Norwegia – Notoddem, Serbia – Belgrad). Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych.

 

13.08.2016 (sobota), w godz. 11.00-16.00
wiek: 15+
cena: 10 zł/os*
zapisy: 85 67 67 367 (liczba miejsc ograniczona)
prowadzący: Wiesław Szumiński
więcej na www.centrumzamenhofa.pl

* w przypadku warsztatów „byli… było…” nie obowiązują żadne ulgi, w tym zniżki dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Aktywnego Seniora.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Warszawska 19
15-062 Białystok


Kontakt:

85 67 67 367
http://www.centrumzamenhofa.pl

ZOBACZ TAKŻE:ceramikawarsztaty