Finał matematycznej odsłony cyklu Brzdąc na zamku w Centrum Kultury ZAMEK

Centrum Kultury Zamek, plac Świętojański, Wrocław mapa

sobota 16.12.2017

15 zł

Finał matematycznej odsłony cyklu 'Brzdąc na zamku' w Centrum Kultury ZAMEK

Objętość – to temat ostatnich w tym roku warsztatów edukacyjnych z cyklu „Brzdąc na zamku – mali matematycy”. Tym razem mali badacze sprawdzą m.in. czy wyższe naczynie ma większą objętość od niższego, a także ile kamieni zmieści się w słoiku.

Zajęcia odbędą się w sobotę 16 grudnia w dwóch turach: o godz. 11:00 i 12:30 *. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-8 lat – obowiązują wcześniejsze zapisy.

* JEŚLI NIE UZBIERA SIĘ WYSTARCZAJĄCO DUŻA LICZBA CHĘTNYCH NIE  ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE O GODZINIE 12:30

Brzdąc na zamku – mali matematycy. 
Celem zajęć jest rozwijanie myślenia matematycznego, poznawanie i utrwalanie pojęć matematycznych, a także zastosowania matematyki w życiu. Dzieci uczą się matematyki poprzez zabawy muzyczne, plastyczne i ruchowe. Na zajęciach wzmacniamy koordynację wzrokowo-ruchową oraz wykonujemy dużo ćwiczeń manipulacyjnych, które doskonalą sprawność motoryki małej. Zachęcamy dzieci do koncentracji w trakcie wykonywanych zadań. Podczas dotychczasowych spotkań w cyklu „Mali matematycy” uczestnicy poznawali pojęcia: figur płaskich, długości i brył. Warsztaty dotyczące objętości kończą cykl matematyczny „Brzdąca na zamku”.

Zajęcia poprowadzą:
Paulina

Jestem nauczycielką matematyki z zawodu i zamiłowania. Uczę w szkole ponadgimnazjalnej oraz w szkole nauczania MathRiders. Uwielbiam pracę z dziećmi i chętnie biorę udział w różnych wydarzeniach.  Moim celem jest pokazanie dzieciom, że zajęcia matematyczne to może być świetna zabawa i czas poznawania nowych rzeczy.
Marta
Jestem studentką pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym. Uczę także matematyki metodą Helen Doron. Moją pasją jest edukacja alternatywna.

Brzdąc na Zamku „Mali matematycy – objętość”
Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław
16 grudnia (sobota), godzina 11:00 i 12:30
•    Bilety 15 zł www.strefazajec.pl
•    Czas trwania 60 minut
•    Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:matematykawarsztaty

Zobacz także