Weleda
Weleda Baby

Bleee… – kameralna opera dla dzieci

Aula Artis
🗺 mapa
📅 piątek 02.06.2023 do sobota 03.06.2023
Bleee... - kameralna opera dla dzieci
Kameralna opera dla dzieci do tekstu Maliny Prześlugi, czołowej polskiej dramatopisarki, skomponowana przez Jerzego Fryderyka Wojciechowskiego, daje prztyczka w nos tym, co twierdzą, że w operze musi być przede wszystkim pięknie. Zgrana grupa realizatorów i barwna banda owadzich śpiewaków udowadniają, że może być też mądrze i wzruszająco.  Oraz zabawnie!

Spektakl opowiada historię stawonogów-wyrzutków zamkniętych na oddalonej od centrum miasta pętli autobusowej. Wśród bohaterów znajdziemy osę pozbawioną żądła, pająka bez nóg, dwa niezbyt czyste karaluchy oraz poczwarkę w rozmiarze plus size – wszystkich obdarzonych niewielką wiarą w siebie i odsuniętych przez społeczność.

Do grupy dołącza Paź Królowej – rewolucjonista, skazany za niewiarę w Królową. Jest też Ble ale o nim lepiej w ogóle nie mówić. Paź Królowej i tu wznieca rewolucję, doprowadzając do tego, że każdy z niepewnych siebie bohaterów odkrywa swój talent i zyskuje wiarę w siebie, a przy okazji uczy się, że niedoskonałości, które w sobie dostrzega, nie muszą go definiować. A co zyskuje Paź? Królową, która pojawia się właśnie wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna! …Choć w dość zaskakującej postaci.

J.F. Wojciechowski / M. Prześluga „Bleee…” | trailer

 

Daty spektakli:
2.06 piątek – godz. 11:00 (tłumaczenie na PJM + audiodeskrypcja)
2.06 piątek – godz. 18:00 (audiodeskrypcja)
3.06 sobota – godz. 11:00 (audiodeskrypcja)
3.06 sobota – godz. 18:00 (audiodeskrypcja)

Bilety: http://bitly.pl/DkCTv

Widzowie chcący skorzystać z audiodeskrypcji proszeni są o dokonanie bezpłatnej rezerwacji odbiorników: edukacja@opera.poznan.pl

492 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent