Biblioteka Kraków zaprasza 8 sierpnia na rodzinny piknik

Biblioteka Kraków, ul. Powroźnicza 2 mapa

sobota 08.08.2020

Biblioteka Kraków zaprasza 8 sierpnia na rodzinny piknik

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych w sobotę 8 sierpnia do udziału w pikniku rodzinnym „Krakowskie parki pełne czytania”, zorganizowanym po raz kolejny w ogrodzie przy Bibliotece Głównej (Dębniki, ul. Powroźnicza 2).

Dla uczestników przewidziano sporo atrakcji w kilku specjalnych strefach:
czytania – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie będą mogli czytać książki dzieciom; gier – rozgrywki rodzinne w wielkoformatową grę planszową lub grę terenową;
zabaw – konkursy, quizy, układanie klocków wielkogabarytowych, malowanie toreb;
relaksu – odpoczynek z książką na leżakach.

Odbędą się również warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone przez projektantki i ilustratorki książek – Annę Kaszubę-Dębską oraz Mariannę Oklejak. Piknik, zaplanowany w godzinach 10:00-14:30, będzie przygotowany z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystania ze stacji dezynfekujących.

Cieszące się popularnością pikniki rodzinne Biblioteki Kraków odbywają się w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”, obejmującego blisko sześćdziesiąt wydarzeń przygotowanych od czerwca do grudnia.

W programie są m.in. spotkania autorskie i warsztaty ilustratorskie, teatralne poranki z książką, akcja „Krakowski pożeracz książek„, konkurs na najpiękniejszego mola i motyla książkowego i ich wielka parada, gry literackie i wystawa ulubionych książek babć oraz dziadków.

Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie