Bezpłatne zapisy na Wolno Dzieciom na Dzień Dziecka

Plac Wolności w Poznaniu mapa

środa 01.06.2016

bezpłatne

Bezpłatne zapisy na Wolno Dzieciom

W dzień dziecka otwieramy bezpłatne zapisy na rodzinne warsztaty, w których wziąć będzie można udział między 17-28 czerwca na Malta Festival Poznań 2016. – Wolno Dzieciom to wezwanie do współtworzenia społeczności z jej najmłodszymi obywatelami.

Wśród skrzyżowań nakazów i zakazów miejskiej dżungli głos dzieci jest istotnym czynnikiem budowania nowych ścieżek wolności. – zapowiadają Maja Brzozowska-Brywczyńska i Elżbieta Niewiadomska, kuratorki maltańskiego programu dla najmłodszych.

Wystarczy wysłać maila na zapisy@malta-festival.pl żeby wziąć udział w: sobotnich warsztatach dla dzieci w wieku 4-12 lat z rodzicami, podczas których Zofia Małkowicz zapraszać będzie do spojrzenia na miasto z nowej perspektywy, grupach zabawowych „Farbuszki“ i „Sensoplastusie” dla dzieci w wieku 6-18 miesięcy z opiekunami oraz zajęciach ruchowych dla rodziców, które poprowadzą Hanna Kanecka i Aleksandra Bożek-Muszyńska.

Ponadto na większość wydarzeń dla rodzin na Malta Festival Poznań 2016 obowiązuje wstęp wolny. Codziennie od 11 do 19, w Generatorze Malta na placu Wolności, czynna będzie przestrzeń pełna wielozmysłowych zabaw i opowieści. Od poniedziałku do piątku między 15:30 a 18:30 Aleksandra Piernikowska i Marcin Piątyszek zaproszą dzieci do budowania kosmicznej, trójwymiarowej stolicy planety Freedo pełnej jaskiń, zamków i obrazów nie z tej ziemi. Dzieci będą architektami i wykonawcami swojego miasta.

Dzięki współpracy z Duńskim Instytutem Kultury w sobotnie poranki, pod okiem Mai Brzozowskiej-Brywczyńskiej, odbywać się będą pokazy filmów dla dzieci kończone warsztatami. W niedziele Teatr Sytuacje Grupa zaprezentuje „Dziwne Zwierzęta” a Zielona Grupa zaprosi do wspólnego opowiadania historii. Festiwalowe rodzinne weekendy wieńczyć będą warsztaty Czytogruszki, na których m.in. powstaną magiczne peleryny niewidzialności.

Czytaj więcej

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuwarsztaty