Bezpłatne warsztaty sezonowej i ekologicznej kuchni roślinnej dla dzieci

Andersa 15 mapa

niedziela 05.04.2020

Bezpłatne warsztaty sezonowej i ekologicznej kuchni roślinnej dla dzieci

Centrum Kultury Jidysz powita wiosnę zróżnicowaną ofertą warsztatów dla dzieci. Wszystkie będą związane z kuchnią i ekologią. Dzieci nauczą się piec chały i bajgle, dowiedzą się jak nie marnować żywności, jak wykorzystywać odpadki w gotowaniu, poznają kuchnię roślinną. W ramach ekologicznych zajęć dzieci będą mogły również uczestniczyć w plastycznych warsztatach ekologicznych. Bezpłatne zajęcia, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-9 lat, odbywać się będą w warszawskiej siedzibie CKJ przy ul. Andersa 15

WARSZTATY SEZONOWEJ I EKOLOGICZNEJ KUCHNI ROŚLINNEJ (7-9 LAT)

5.04.2020, GODZINY: 11:00-13:00

MAX. 12 UCZESTNIKÓW

Kuchnia Żydów aszkenazyjskich zamieszkujących Europę Środkowo-Wschodnią czerpała z tradycji kulinarnych narodów zamieszkujących te tereny. Często wykorzystywano w niej produkty tanie i dostępne w danym regionie.
Część stanowiła kuchnia wegetariańska, która z czasem przekształciła się w wegańską. Dzieci wspólnie przygotują roślinne dania kuchni żydowskiej, dowiedzą się także, czym jest zero waste i jak wykorzystać wszystkie odpadki w 100 procentach. A w menu przewidziano niespodziankę!

Prowadzący: Studio Smaki; @studiosmaki

Zapisy: ckj@jidysz.org.pl

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Informacja dla uczestników: prosimy o zabranie ze sobą toreb bawełnianych i trzech dużych pojemników spożywczych, by wygodnie zabrać dania do domu.

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1476131862551141/?event_time_id=1476131869217807

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
centrum kultury jidysz w Warszawie

Centrum Kultury Jidysz

 

Centrum Kultury Jidysz powstało z inicjatywy Fundacji Shalom i działa dziś w ramach Teatru Żydowskiego-Centrum Kultury Jidysz. CKJ to inicjatywa, której działania skupiają się przede wszystkim na kulturze i języku Żydów aszkenazyjskich. Chcemy o nich …

Więcej

Adres:

ul. Andersa 15
Warszawa


Kontakt:

22 409 91 00
jidysz@shalom.org.pl
http://www.jidyszland.pl
facebook