Baśń indiańska – Białe Piórko

Teatr Szczęście, ul. Karmelicka 3 mapa

niedziela 16.09.2018

15 zł

Baśń indiańska - Białe Piórko

Szanowni Państwo, Kochani Widzowie, serdecznie Zapraszamy na Przedstawienie Teatralne Dla Dzieci „Białe Piórko „-  baśń indiańska. 

Każdy z nas pragnie zostać Indianinem.

Nasza historia zaczyna się od opowieści wodza Indian, Białego Kła. Przenosi ona małych widzów do pewnej indiańskiej wioski, w której wszyscy żyją szczęśliwie i zgodnie z naturą. Tutaj poznajemy młodego Indianina, Białe Piórko, tytułowego bohatera tej baśni. Ma on pilnować tajemniczego Flecika, Strażnika Natury, by co dnia grał melodię dobroci.

Na szczycie skalistych gór mieszka pradawna istota, zwana Czarodziejką Szamanką Katanką, która używa magii, by odebrać moc Flecikowi. Nasi bohaterowie muszą wyruszyć w podróż. Wybudowane wspólnie kanoe, którym wyprawią się w górę rzeki, pozwoli naszym bohaterom dotrzeć do Starego Mędrca Ducha Prawdy, będącego wyrocznią Indian.

Co się wydarzy później, z iloma niebezpieczeństwami zmagać się będzie nasz wódz  i jak wiele trudnych zadań będzie miał do wykonania, o tym dowiecie się, oglądając naszą piękną, indiańską legendę. Poznacie zwyczaje Indian i weźmiecie udział w tańcu zwycięstwa, składając przysięgę. Jak każdy Indianin, nauczymy się odwagi, prawdy i prawości.       

Spektakl realizowany jest w konwencji indiańskiej, z barwną muzyką. Tworzą go krakowscy aktorzy, częściowo w formie teatru lalkowego. Dzieci uczestniczą w powstawaniu przedstawienia, co zapewnia im niezapomniane wrażenia i wspaniałą zabawę. Po spektaklu Dzieci poznają kulisy teatru.                                                                                              

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Joanna Szwabowicz
MUZYKA: Studio ABC
WYSTĘPUJĄ: Słysz-Czaja, Dariusz T. Cywka

Postaci:
Biały Kieł
Białe Piórko
Stary Mędrzec Duch Prawdy
Czarodziejka Szamanka Katanka
Złoty  Kaczor
Maleńka Kropelka Wody

16.09, godz. 15.15

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:baśnieIndianieteatr

Zobacz także