Barokowa opera dla dzieci: Służąca panią, Katowice

Katowice Miasto Ogrodów, Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice mapa

wtorek 20.12.2016

służąca panią opera dla dzieci

Opera barokowa spodoba się też dzieciom! Muzyczny spektakl „Służąca panią” to adaptacja przezabawnej opery „La serva padrona” włoskiego kompozytora Giovanniego Battisty Pergolesiego.

Sprytna służąca chce wyjść za mąż za swojego pracodawcę. Staremu kawalerowi już możemy współczuć, bo dziewczyna ma mnóstwo pomysłów i jest bardzo uparta. W tym kolorowym widowisku bohaterami będą laleczki. Tuż przed Wigilią warto sprawdzić czy i one, podobnie jak zwierzęta, przemówią ludzkim głosem. A może nawet zaśpiewają? Przedstawienie zostało przygotowane dla dzieci wieku 6-10 lat i zostanie w całości wykonane w języku polskim.

20 grudnia, godz. 18

Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odbioru na portierni KMO oraz w Centrum Informacji Turystycznej na katowickim Rynku). Rezerwacje: bow@miasto-ogrodow.eu

Wykonawcy:
Paweł Ślusarz – Uberto
Magdalena Czarnecka – Serpina
Wojciech Żak – Vespone
Edyta Suchanek – klawesyn
Antonina Cierpioł – I skrzypce
Weronika Wendrowska – II skrzypce
Piotr Wacławik – viola da gamba

Karolina Widera – reżyseria