Baranki Dzieciom w Kinie Pod Baranami – jesień 2019

Kino Pod Baranami mapa

niedziela 27.10.2019

11

Baranki Dzieciom w Kinie Pod Baranami - jesień 2019

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na niezwykłą, jesienną odsłonę Baranków Dzieciom – cyklu filmowych poranków dla dzieci. Zsypująca z drzew złote liście jesień, przyniesie zatrzęsienie różnorodnych wydarzeń, przygotowanych specjalnie z myślą o małych kinomanach. 

Jesienne Baranki Dzieciom rozpoczną się od wspólnego powitania nowego roku szkolnego – pełnego wyzwań, ale też zabawy, nowych przyjaźni i fascynujących informacji o otaczającym świecie. Do szkolnych ławek dzieciaki poprowadzą ulubieni bohaterowie polskich bajek –  Bolek i Lolek oraz Reksio, który wcieli się nawet w rolę nauczyciela. Wrześniowe spotkania uświetni także krakowska premiera czwartego sezonu lubianej serii Pamiętnik Florki, której główna bohaterka, sympatyczna i ciekawa świata ryjówka, po raz pierwszy pojawiła się na kartach książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Premierze towarzyszyć będą warsztaty plastyczne z Olkiem Rajewskim, znanym również jako TurboOlek.

A to dopiero początek jesiennych atrakcji! Pod koniec września, w Kinie Pod Baranami zagości szósta edycja ogólnopolskiego festiwalu Kino Dzieci, w ramach której mali widzowie zobaczą aż dziewięć nowych, wyjątkowych tytułów dostosowanych do swojego wieku. Baranki Dzieciom zapraszają szczególnie na pokaz norweskiej animacji Klara Muu! – opowieści o małej krówce marzącej o karierze piosenkarki, która wyrusza w podróż by spotkać się z dawno niewidzianym tatą. Seansowi towarzyszyć będą warsztaty ruchowe Contakids, czyli zabawa… bez zabawek.

Podobnie jak ich opiekunowie, mali widzowie uczestniczyć będą w organizowanym przez Kino Pod Baranami przeglądzie Lata dwudzieste, lata trzydzieste… Złote lata polskiej komedii. Na ekranie raz jeszcze zagości pomysłowy duet Bolek i Lolek, a po seansie dzieci wezmą udział zabawach podwórkowych z dawnych lat.

13 października maluchy włączą się we wspólne świętowanie Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oglądając animowane przygody rezolutnej pięciolatki Basia, znanej z serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Uwielbiany przez przedszkolaki serial został nagrodzony Złotym Animuszem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Jesień znacznie rzadziej niż lato kojarzy się z dalekimi podróżami. Mimo to, właśnie podczas tej pory roku, Barankowi widzowie udadzą się w wyjątkową wyprawę na daleką północ, gdzie poznają Wikinga Tappiego – nietypowego bohatera serii barwnych książeczek autorstwa Marcina Mortki. Dzieci wyruszą także w podróż do krainy muzyki, gdzie odwiedzi ich Reksio, Komar i Pasikonik, a także prowadzący warsztaty bębniarskie, Mateusz Sarapata. Zwieńczeniem jesiennych spotkań będą Literackie Baranki Dzieciom – wydarzenie towarzyszące 10. Festiwalowi Conrada – podczas których mali widzowie obejrzą Wędrówki Pyzy – adaptację słynnych opowiadań Hanny Januszewskiej i wezmą udział w kreatywnych warsztatach książkowych.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów. Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

BILETY: 11 zł
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci: 14 zł

Więcej informacji na www.kinopodbaranami.pl oraz w portalu Facebook.

KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie.

PROGRAM:

niedziela, 27 października, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
10. Festiwal Conrada – wydarzenie towarzyszące
WĘDRÓWKI PYZY
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1979-1981, 40’
+ warsztaty książkowe z Joanna tworzy

Serial animowany dla dzieci, którego bohaterką jest Pyza mazowiecka, znana z baśni Hanny Januszewskiej. Mała Pyza wędrując po Polsce przeżywa liczne przygody, dzięki którym mali widzowie poznają świat polskich legend, zwyczajów i podań ludowych. Na tatrzańskich szlakach Pyza spotyka góralskich rozbójników, wraz z Krakowiakiem i Siedmioma Konikami rusza do Krakowa, przygląda się budowie mostu przez Jaworowych Ludzi oraz wypiekowi toruńskich pierników.

ODCINKI: NA ZBÓJECKICH DRÓŻKACH / SIEDEM KONIKÓW / JAWOROWI LUDZIE / TORUŃSKIE IGRASZKI

Warsztaty poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) – projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Rynek Główny 27
31-010 Kraków


Kontakt:

12 423 07 68
kino@kinopodbaranami.pl
http://www.kinopodbaranami.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także