Arkady Dzieciom z Teatrem Malutkim: Bajka samograjka

Arkady Kubickiego, plac Zamkowy 4 mapa

sobota 11.08.2018

bezpłatne

Arkady Dzieciom z Teatrem Malutkim: Bajka samograjka

Bajka samograjka to nowatorsko zinterpretowana historia Czerwonego Kapturka według Jana Brzechwy. Oprawa sceniczna inscenizacji nawiązuje do najlepszych tradycji przedstawień teatru lalek. Scenografia, wykonana na podstawie projektów cenionego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego, składa się z barwnych dekoracji, podkreślających urok bajecznie kolorowych kukiełek. Aktorzy posługują się licznymi rekwizytami oraz instrumentami perkusyjnymi, a nietypowej opowieści towarzyszą pełne humoru piosenki.

Atutem niezwykle zabawnego spektaklu jest nowa interpretacja powszechnie znanej i lubianej bajki. Prezentowane na wielu scenach w kraju oraz za granicą – m.in. w Austrii, Niemczech, Słowenii, a nawet w Brazylii – widowisko zawsze spotyka się z entuzjazmem młodych widzów.

Teatr Malutki wywodzi się z łódzkiego Teatru Lalek Arlekin. Stworzony przez Małgorzatę Wolańską – aktorkę, reżyserkę i psychologa – powstał z potrzeby realizacji kameralnych spektakli, które mogłyby dotrzeć bezpośrednio do widza: w żłobkach, przedszkolach, szkołach, domach kultury oraz teatrach bez własnego repertuaru dla najmłodszych. Grupa gościła na wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych, m.in. na: Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek (2003 r. ̶ nagroda za Krawca Niteczkę) i V Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom 2006 (nagroda za najlepszą rolę kobiecą dla Małgorzaty Wolańskiej). Spektakle zespołu oglądać mogli widzowie w Wiedniu, Salzburgu, Innsbrucku, Linzu, Monachium, Sofii, Warnie, Ljubljanie, Sztokholmie, Luksemburgu, a także w Brazylii i Maroko.

 

Wstęp wolny

Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty trwają do 60 minut i przeznaczone są dla uczestników powyżej 5 lat.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl

11 sierpnia 2018 r. godz. 12.00

Arkady Kubickiego

Scenografia: Jan Zieliński

Występuje: Małgorzata Wolańska

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
warszawskie towarzystwo muzyczne logo

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki jest Stowarzyszeniem działającym na rzecz upowszechniania kultury muzycznej poprzez organizowanie koncertów, wystaw oraz audycji dla dzieci i młodzieży, działalność edukacyjną w zakresie szkoły muzycznej pierwszego stopnia, prowadzi także Bibliotekę …

Więcej

Adres:

ul. Morskie Oko 2
02-511 Warszawa


Kontakt:

22 849 68 56, 22 849 56 51,
wtm@wtm.org.pl
http://www.wtm.org.pl

ZOBACZ TAKŻE:bajkasztukateatr