Arkady Dzieciom z Teatrem Łata: Podróże dookoła świata

Arkady Kubickiego, plac Zamkowy 4 mapa

sobota 01.09.2018

bezpłatne

Arkady Dzieciom z Teatrem Łata: Podróże dookoła świata

Interaktywny program teatralny dla dzieci i rodziców to fantazyjne zajęcia zamknięte w formule podróży dookoła świata. Spotkanie podzielone jest na 5 sekwencji: podróż na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów oraz do Szkocji. Każdemu zakątkowi świata odpowiadają charakterystyczne zabawy, etiudy teatralne i konkursy, prowadzone przy typowej dla danego miejsca muzyce. Młodzi uczestnicy będą mieli okazję poddać się testowi na prawdziwego wojownika, odbyć taniec pokoju na Dzikim Zachodzie, podjąć zmagania z bykiem i próbującym go ujarzmić torreadorem w Hiszpanii, a także poznać tańce pod tyczkami w Afryce. Nie zabraknie także innych zabaw, które w atrakcyjnej, angażującej formie przybliżą dzieciom specyfikę i koloryt poszczególnych obszarów. Do określonej szerokości geograficznej pasować będzie nawet charakteryzacja aktorów!

Teatru Łata został założony przez Wiolettę i Sławomira Dadejów – niezależnych twórców, związanych z teatrem od lat 90-tych. Działalność artystów zanurzona jest w nurcie „physical theatre”, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dzieci. Cechami wyróżniającymi ich spektakle są zatem: wyrazisty ruch, ekspresja oraz narracja prowadzona bez pomocy słów. Poprzez swoje realizacje twórcy pragną otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać im, że istnieje fascynujący świat dźwięku, obrazu, a także ruchu. Świat, który niejednokrotnie ma do przekazania więcej niż słowa.

 

 

Wstęp wolny

Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty trwają do 60 minut i przeznaczone są dla uczestników powyżej 5 lat.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl

1 września 2018 r.

godz. 12.00

Arkady Kubickiego

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
warszawskie towarzystwo muzyczne logo

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki jest Stowarzyszeniem działającym na rzecz upowszechniania kultury muzycznej poprzez organizowanie koncertów, wystaw oraz audycji dla dzieci i młodzieży, działalność edukacyjną w zakresie szkoły muzycznej pierwszego stopnia, prowadzi także Bibliotekę …

Więcej

Adres:

ul. Morskie Oko 2
02-511 Warszawa


Kontakt:

22 849 68 56, 22 849 56 51,
wtm@wtm.org.pl
http://www.wtm.org.pl

ZOBACZ TAKŻE:sztukateatr